Vložil Marek - tréner

Titulok prípravný zápas Senica

FK Senica - FKM Karlova Ves 7:3

Góly: Hudec (11m), Kropáč, Hajková

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom jarnej časti súťaže sme cestovali k veľmi kvalitnému súperovi zo Senice. Opäť sme sa mohli presvedčiť, že aj na Slovensku sa dajú vytvoriť podmienky pre mládež a futbal na veľmi vysokej úrovni, kde sa nemusia hráči báť, že kvôli zlému počasiu nebude tréning.
S domácim trénerom sme sa dohodli na 4x25 minút a tak každého čakala poriadna porcia odohratých minút. V úvodnej štvrtine sme sa najskôr trochu hľadali a súper mal miernu prevahu, no po prvej našej vydarenejšej akcii kedy sme sa dostali do gólovej príležitosti sme sa postupne súperovi stali vyrovnaným súperom. Veľmi dobre pracovali hlavne hráči na kraji obrany Holka, Marušák, Kéry, ktorý veľmi pekne dostupovali súperových útočníkov a vybojovali veľké množstvo lôpt pre spoluhráčov. V prvej štvrtine sme sa dostali aj do veľa gólových príležitosti no na ich premieňaní musíme ešte popracovať. Súper s tým až taký problém nemal a tak sme prehrávali 2:0. Do druhej štvrtiny sme chceli v nastolenej hre pokračovať. Každý hráč nechal v každom striedaní na ihrisku úplne všetko a tak sme opäť boli súperovi vyrovnaným súperom. Naši obaja brankári sa pri viacerých zákrokoch vyznamenali, čo sa však už nedá celkom povedať o ich rozohrávke kedy sme často stratili loptu pri našej bráne a vzápätí inkasovali. Tým, ale treba povedať, že aj naďalej budeme chcieť aby sa brankári pokúšali o rozohrávku aj za cenu nejakej chyby, pretože sa to len učíme a bez chýb to nejde. Po druhej štvrtine sme prehrávali 3:0. Tretia časť hry bola z našej strany najslabšia keď sme viac krát zbytočne stratili loptu na našej polovici a s narastajúcim skóre bola na deťoch vidieť určité sklamanie, že aj napriek dobrej hre nie a nie streliť gól. V poslednej štvrtine sa nám to konečne podarilo a zrazu sme dostali krídla a v priebehu 10 minút sme strelili tri góly a po ihrisku lietali akoby to bol začiatok. Tento zápas beriem ako veľmi dobrú školu a hlavne tieto zápasy s kvalitnými súpermi nás môžu posúvať stále vyššie. Všetci hráči si zaslúžia pochvalu aj keď nie každý podal svoj optimálny výkon, no snaha a bojovnosť sa nedá uprieť nikomu. Pri nadviazaní na tento výkon verím už v ďalšom zápase bude výsledok oveľa priaznivejší.