V závere sezóny 3. miesto na turnaji vo Svätom Jure

21.06.2015 09:54

V samom závere úspešnej sezóny 2014/15 sa mužstvo zúčastnilo na Memoriále Milana Paliatku - tradičnom turnaji mladších žiakov, ktorý napísal už 26. ročník.

V zostave tentoraz chýbalo viacero hráčov. Rexa, Lichner a Kery boli v rovnakom čase na sústredení Výberu ObFZ Bratislava-mesto v Stupave, hráči ročníka 2004 (Kaliský, Veidinger, Srpoň) zase dostali voľno, keďže ich o týždeň čaká náročný medzinárodný turnaj v Piešťanoch so 14 zápasmi v priebehu dvoch dní. Trénerskej taktovky sa celkom výnimočne namiesto neprítomných trénerov Ďanovského a Pitela chopil Tomáš Csibrei.

V základnej skupine boli našimi súpermi FK Inter Bratislava, Výber ObFZ Bratislava-vidiek a staršie žiačky ŠK Sv. Jur, ktoré na poslednú chvíľu nahradili chorobami sužovanú FC Petržalka Akadémia. V úvodnom opatrnom zápase sme remizovali s Interom 0:0. Veľmi dobre sme zvládli dvojzápas proti starším žiačkam Juru a Výberu. Tieto zápasy nasledovali bezprostredne za sebou a chlapci si dobre rozložili sily. Najprv s prehľadom zvíťazili nad fyzicky veľmi dobre disponovanými domácimi futbalistkami, ktoré boli o 2-3 roky staršie, 4:0 a vzápätí v rozhodujúcom zápase o postup zo skupiny rozdrvili Výber Bratislava-vidiek 5:0. Výkon v prvom polčase, v ktorom strelili všetkých päť gólov, zniesol aj tie najprísnejšie prvoligové kritériá.

Žiaľ, ako už tradične, obedná prestávka nám skôr uškodila ako pomohla. Ospalý vstup do semifinálového duelu proti SDM Domino Bratislava nás stál postup do finále, ktorý by nám za normálnych okolností nemohol ujsť. V mohutnom finiši nám uz nezostal čas na vyrovnanie a podľahli sme 1:2.

V zápase o 3. miesto priebeh dlho pripomínal úvodný zápas oboch súperov na turnaji. Zlomila ho až pomerne prísne nariadená penalta v náš prospech 2 minúty pred koncom, ktorú bezpečne premenil Martin Makuch. V druhom polčase výsledok poistil dvomi gólmi Lukáš Holka (3:0).

Víťazom turnaja sa stal tím FC Nitra, ktorý pricestoval s hráčmi ročníka 2004. Na účasť vo finálovom zápase mu pritom stačili aj 3 remízy v predchádzajúcich zápasoch. Vo finále bohatom na góly vcelku presvedčivo porazil Domino 4:2. Nás iba môže mrzieť výpadok zo semifinálového zápasu, lebo pri obvyklom výkone sme na tomto turnaji mohli pomýšľať na celkové prvenstvo.

Veľmi pekný individuálny úspech si pripísal Martin Makuch, ktorý sa so 6 gólmi stal najlepším strelcom celého turnaja. Všetkým chlapcom patrí poďakovanie za solídnu hru, ktorú predviedli v poslednom zápasovom vystúpení v tejto sezóne.