zraz 15:50 pri Lidl. Kto ide individuálne tak 16:30 vo Veľkom Biely.

Titulok FA Bratislava - FKM KV 1:7 (1:3)

Odpovedať

góly: Kéry 2, Kropáč, Hudec, Rexa, Lichner, Hajková

Zostava: Paulis 7,5 Muslija 7 Hudec 8 Holka 8 Lichner 7 Rexa 7 Kropáč 6,5 Šinák 7 Magula 7 Kéry 7,5 Hajková 7

V 16. kole sme sa stretli so súperom z FA Bratislava, ktorí sa pomalými krokmi dostávajú do podvedomia bratislavského futbalu. Po jesennom víťazstve 6:0 sme čakali od súpera zlepšenie, no naopak naši hráči podali veľmi dobrý výkon, kde súpera púšťali na našu polovicu len sporadicky. Od úvodného hvizdu sme sa do súpera zahryzli a po pekných kombinačných
akciách sme sa často ocitli zoči voči brankárovi súpera. Ihrisko bolo väčšie ako sme zvyknutí z našej umelej trávy a to naším rýchlym hráčom vyhovuje. Šancí v tomto zápase sme si vytvorili neúrekom, no premeniť sa nám podarilo len tretinu z nich. V prvom polčase sa gólovo presadili postupne Rexa, Hudec a Kéry a na druhej strane po ojedinelej chybičke našej obrany sme raz inkasovali. Súper sa počas celého zápasu ocitol pred našou bránou 5 krát. Medzi najväčšie šance možno zaradiť samostatný nájazd na konci prvého polčasu a priamy kop v druhom, kde v oboch prípadoch veľmi dobre zasiahol Maťo Paulis. Cez polčas sme chceli pokračovať v hre z prvého polčasu s rozdielom premieňaní šancí, čo sa nám z časti podarilo a v druhom polčase sa zapísali do listiny strelcov Kéry, Lichner, Kropáč, Hajková. Každý jeden útočník sa v tomto zápase ocitol minimálne v troch šanciach, no boli sme často veľmi netrpezliví a tak je to škoda pretože výsledok mohol byť v našom podaní rekordný. V našej hre ideme postupne svojou cestou a v každom zápase jednotliví hráči rastú, čo je veľmi pozitívne. Naďalej však musí všetkých 25 hráčov pracovať na 110 % a len v tom prípade môžme byť úspešní v našej práci.

11. Hájková

zraz 9:15 ZŠ Bieloruská ( adresa je v kalendári akcii ) ....hráme 10:15.

Odpovedať

ZOSTAVA: Krutil (5) – Kiškováč (bez známky) – Gers (6) – Muslija (6,5) – Šogor (6) – Masaryk (6,5) – Marko (6,5) – Csibrei (6) – Kaliský (6) – Pikaly (5,5)
GÓLY: Pikaly, 2 Marko, 2 Kaliský, 2 Csibrei
V 15. kole súťaže PMB 2 sme cestovali do vzdialenejšej časti Bratislavy – Jaroviec. Miestna TJ v predchádzajúcom súťažnom kole prehrala s „Béčkom“ FKMKV v pomere 9:1. Do zápasu sme preto vstupovali s cieľom dosiahnuť lepší výsledok, a čo je dôležitejšie predviesť kvalitnejší a futbalovejší výkon.
Začiatok zápasu bol, ako už tradične, v našej réžii. Chlapci predvádzali presne to, čo od nich s Marekom očakávame. Avšak tento futbalový ošiaľ trval nanajvýš prvých desať minút prvého polčasu. Strelili sme dva góly, skúsili nejaký ten signál, no po tejto úspešnej snahe sme sa, ako to už býva pravidlom, prispôsobili hre súpera. Naše futbalové umenie sa strácalo v spleti hráčov z Jaroviec, kam sa „tlačili“ takmer všetci naši zverenci, čo prispievalo k ešte väčšiemu zhusťovaniu priestoru. Nepomohol ani varovný prst v podobe inkasovaného gólu po štandardnej situácii a jej následným podcenením zo strany brankára. Hralo sa teda za stavu 1:2 a v takomto prípade sa v podstate hralo odznova, pretože aj napriek tomu, že si súper nevedel vytvoriť gólové šance, tak mohla prísť ďalšia a ďalšia podobná štandardná situácia, z ktorej by súper ťažil. Nestalo sa tak.
Aj napriek tomu, že sa počet strelených gólov menil už len v náš prospech, nebyť „odvahe“ niektorých hráčov zobrať zodpovednosť na vlastné plecia, nemusel tento zápas pre nás dopadnúť priaznivo. Treba si uvedomiť, že v predchádzajúcej jesennej časti súťaže sme boli schopní v zápase skórovať minimálne desať krát. Nechcem tým povedať, že výsledok zápasu, resp. počet strelených gólov je to, o čo sa snažíme. Práve naopak, našim cieľom je, aby sa všetci hráči našej kategórie naučili „ako sa má hrať futbal“ a budovali si svoje vlastné futbalové myslenie.
Ako celok hodnotím tento zápas vo väčšej miere ako nevydarený. Šance, ktoré sme si vytvárali, sme buď nepremenili alebo k ich vytvoreniu prispel jeden, nanajvýš dvaja hráči. Je dôležité ešte raz poznamenať, že našou snahou nie je zápasy vyhrávať čo najvyšším gólovým náskokom (avšak v súťaži PMB 2 je to skôr samozrejmosťou, keďže družstvá iných futbalových celkov jednak netrénujú toľko, koľko naši chlapci s Luckou, a čo je dôležitejšie, nemajú takú hráčsku základňu, na akú môžeme byť hrdí my vo FKMKV). My sa skôr snažíme o to, aby boli zápasy vrcholom nášho spoločného tréningového snaženia, a aby sa toto snaženie premietalo do herných výkonov, s ktorými budeme my tréneri spokojní, diváci príjemne prekvapení a rodičia patrične hrdí na svoje ratolesti.