Dátum 18.04.2013

Vložil Laco- tréner

Titulok Re:TJ Jarovce BA - FKMKV 1:6 (1:3)

Odpovedať

PS: aby nevznikli zbytočné nedorozumenia...Dávida Kiškováča som sa rozhodol nehodnotiť z toho dôvodu, že počas polčasu nemal žiadnu robotu, podotýkam, žiadnu...:) ďakujem za pochopenie...

Dátum 16.04.2013

Vložil Marek - tréner

Titulok FKM KV - LP Domino 5:2 (4:0)

Odpovedať

góly: Lichner 2, Kéry, Rexa, Kropáč

zostava: Paulis 7 - Makuch 6,5 Hudec 6,5 Holka 7,5 Kéry 7 Rexa 7 Lichner 7,5 Šinák 6 Magula 6,5 Kropáč 7 Hajková 7

Po veľmi dlhej prestávke sme sa konečne dočkali zápasu aj v PMB1, v ktorom sme si zmerali sily s hráčmi LP Domino. V úvode zápasu sme ostali ešte v šatni a nebyť šťastia a nášho brankára mohli sme prehrávať 0:2. Až po tomto okamihu sme sa zobudili a pomaly sme preberali taktovku hry do svojich rúk. Po veľmi pekne zahranom rohovom kope sme sa peknou hlavičkou Mareka Kéryho dostali do vedenia 1:0. V týchto momentoch sme boli na ihrisku lepším družstvom, hra sa odvíjala prevažne na súperovej polovici. V krátkom časovom intervale sme pridali aj druhý a tretí gól zásluhou Richarda Lichnera, kedy v prvom prípade využil svoju razanciu pri napádaní a v druhom po peknej kombinácii z pravej strany zúžitkoval center Richarda Kropáča. Naďalej sme pokračovali v svojej hre a vypracovali sme si ďalšie šance, kde hýril aktivitou najlepší hráč na ihrisku Lukáš Holka. V závere polčasu sme sa dostali ešte k jednému rohovému kopu, kde po signále trafil nechytateľne do šibenice Richard Kropáč. Polčas skončil jednoznačne 4:0 a tak bolo našou úlohou hlavne nepoľaviť vo výkone a pokračovať v tom z prvého polčasu. To sa nám však nepodarilo a súper sa rýchlymi dvoma gólmi opäť do stal do hry a v týchto fázach bol lepší. Chlapci a Lucka si už mysleli, že hra pôjde sama čo boli ale na veľkom omyle. Podarilo sa nám však odpovedať prienikom cez stred ihriska Šimonom Rexom a tak sme sa ukľudnili. Zápas sa v závere už iba dohrával čo musíme v budúcnosti zmeniť a hrať naplno od prvej do poslednej sekundy. Súper z Domina bol oproti minulej časti oveľa lepší aj keď to možno skóre úplne neprezrádza no nebyť pekne zahraných štandardných situácií mohla byť z toho dráma. V zápase nám robili značné problémy vysoké vykopávané lopty od brankára, s ktorými si naši hráči nie vždy dali rady. Máme ešte veľmi veľa vecí, v ktorých sa potrebujeme zlepšiť aby sme sa opäť priblížili malými krokmi k veľkému futbalu.

11. Pikaly

Zraz 8:00 pred Lidl. Každý oblečený v súprave. Ak niekto pôjde individuálne do Jaroviec treba to dať vedieť trénerovi Lacovi.

11.Hajková

zraz je 8:30 na umelej tráve. Každý hráč príde v súprave.

Dátum 07.04.2013

Titulok FKM KV - ZŠ Kalinčiakova 5:1 ( 4:0)

Odpovedať

FKM KV - ZŠ Kalinčiakova 5:1 (4:0)

góly: Kéry 2, Rexa 2, Kropáč

zostava: Paulis 6,5 - Makuch 7 Hudec 7,5 Marušák 6,5 Lichner 7,5 Rexa 7 Kropáč 6,5 - Holka 6,5 Magula 6,5 Muslija 6,5 Hajková 6,5 Marko 5,5 Kéry 7,5

Po odložených zápasoch sme sa konečne dostali k 1 majstrovskému po dlhej zimnej časti. Na úvod to bol hneď najťažší možný súper zo ZŠ Kalinčiakovej, kde pravidelne nastupujú dobre stavaní hráči z miestneho HC Slovan. Od úvodu sme diktovali tempo hry a vytvárali sme si jednu šancu za druhou. V zápase sa chlapcom a Lucke podarilo potešiť zamrznutých rodičov a divákov množstvom pekných akcií. Hráči po väčšinu času dodržiavali všetky pokyny, ktoré dostali v šatni a hra vyzerala v mnohých situáciach veľmi pekne. Jediný problém bol vo finálnej fáze, kedy sme zahodili gólových príležitostí aj na dva zápasy. Aj napriek tomuto faktu sa však prvý polčas skončil výsledkom 4:0. V druhom sme v našej hre pokračovali na súpera sa valila jedna akcia za druhou a nebyť našej streleckej nemohúcnosti výsledok mohol byť aj dvojciferný. Súper nášmu brankárovi dovoľoval rozohrávať lopty na krátko a tak sme za celý zápas len jediný krát vykopli čo je veľmi pozitívne. Takisto v obrane sa hráči snažili s loptou niečo vymyslieť a zbytočne ju nestrácali nejakými bezhlavými odkopmi. V útoku sme hlavne po ľavej strane či v jednej alebo druhej šestke podnikali nebezpečné akcie, no nie vždy nám vyšla finálna prihrávka a tak na nej budeme musieť ďalej pracovať a zlepšovať sa v nej. Celkovo sme ako družstvo predviedli veľmi pekný výkon, no ťažšie zápasy v PMB1 nás ešte len čakajú. Treba aby sme teraz v lepšom počasí na tréningoch ešte viac pridali a naďalej sa snažili zlepšovať v každej hernej činnosti jednotlivca. Každý jeden hráč musí ísť v každom tréningu na 100% a iba tak môžme ďalej napredovať.