Zraz 15:25 pred Lídl. Odchod 15:30. Ihrisko Veľký Biel.

Titulok prípravný zápas Senica

Odpovedať

FK Senica - FKM Karlova Ves 7:3

Góly: Hudec (11m), Kropáč, Hajková

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom jarnej časti súťaže sme cestovali k veľmi kvalitnému súperovi zo Senice. Opäť sme sa mohli presvedčiť, že aj na Slovensku sa dajú vytvoriť podmienky pre mládež a futbal na veľmi vysokej úrovni, kde sa nemusia hráči báť, že kvôli zlému počasiu nebude tréning.
S domácim trénerom sme sa dohodli na 4x25 minút a tak každého čakala poriadna porcia odohratých minút. V úvodnej štvrtine sme sa najskôr trochu hľadali a súper mal miernu prevahu, no po prvej našej vydarenejšej akcii kedy sme sa dostali do gólovej príležitosti sme sa postupne súperovi stali vyrovnaným súperom. Veľmi dobre pracovali hlavne hráči na kraji obrany Holka, Marušák, Kéry, ktorý veľmi pekne dostupovali súperových útočníkov a vybojovali veľké množstvo lôpt pre spoluhráčov. V prvej štvrtine sme sa dostali aj do veľa gólových príležitosti no na ich premieňaní musíme ešte popracovať. Súper s tým až taký problém nemal a tak sme prehrávali 2:0. Do druhej štvrtiny sme chceli v nastolenej hre pokračovať. Každý hráč nechal v každom striedaní na ihrisku úplne všetko a tak sme opäť boli súperovi vyrovnaným súperom. Naši obaja brankári sa pri viacerých zákrokoch vyznamenali, čo sa však už nedá celkom povedať o ich rozohrávke kedy sme často stratili loptu pri našej bráne a vzápätí inkasovali. Tým, ale treba povedať, že aj naďalej budeme chcieť aby sa brankári pokúšali o rozohrávku aj za cenu nejakej chyby, pretože sa to len učíme a bez chýb to nejde. Po druhej štvrtine sme prehrávali 3:0. Tretia časť hry bola z našej strany najslabšia keď sme viac krát zbytočne stratili loptu na našej polovici a s narastajúcim skóre bola na deťoch vidieť určité sklamanie, že aj napriek dobrej hre nie a nie streliť gól. V poslednej štvrtine sa nám to konečne podarilo a zrazu sme dostali krídla a v priebehu 10 minút sme strelili tri góly a po ihrisku lietali akoby to bol začiatok. Tento zápas beriem ako veľmi dobrú školu a hlavne tieto zápasy s kvalitnými súpermi nás môžu posúvať stále vyššie. Všetci hráči si zaslúžia pochvalu aj keď nie každý podal svoj optimálny výkon, no snaha a bojovnosť sa nedá uprieť nikomu. Pri nadviazaní na tento výkon verím už v ďalšom zápase bude výsledok oveľa priaznivejší.

Dátum 17.03.2013

Titulok Turnaj FC Petržalka 1898

Odpovedať

Zápasy:
FKM KV - Dunajská Streda 2:0 ( Csibrei, Pikaly)
FKM KV - Inter Ba 1:4 ( Kaliský)
FKM KV - Petržalka ,,A" 3:1 ( Kaliský 2, Hajková)
FKM KV - Močenok 1:5 ( Hajková)

štvrťfinále:
FKM KV - SFM Senec 0:1

o 5-6 miesto:
FKM KV - LP Domino 0:2

V našom už naozaj poslednom halovom turnaji pred začiatkom jarnej časti súťaže sme sa predstavili v Dome športu v Bratislave. Turnaja sa zúčastnili nám veľmi dobré známe družstvá, s ktorými sme sa stretli už niekoľko krát a tak sme vedeli od koho môžeme čo čakať. V našej skupine sme si postupne zmerali sily s hráčmi Dunajskej Stredy, Interu Bratislava, FC Petržalka ,,A", a chlapcami z Močenku. V prvom zápase proti Dunajskej Strede sme ešte nevedeli čo môžeme od súpera očakávať, no chlapci a Lucka k svojim povinnostiam pristúpili zodpovedne a počas celého zápasu sme boli aktívnejší , vypracovali sme si väčší počet šancí a zaslúžene zvíťazili. V zápase sme však mohli streliť aj viac gólov, no vo veľa prípadov sme pri streľbe hľadali stred brány a spravili z inak veľmi dobrého brankára muža zápasu. Strelcami v tomto zápase boli Matúš Csibrei, a po dobrej práci celej štvorky sa trafil aj Hugo Pikaly. V ďalšom zápase sme sa stretli s Interom. Chlapci povzbudení minulými výsledkami s týmto súperom išli na ihrisko s miernym podcenením a aj napriek veľmi dobrému začiatku po góle Matúša Kaliského nás súper často dostával do úzkych a po 4 góloch zaslúžene zvíťazil. V treťom zápase proti domácej Petržalke, ktorá mala v našej skupine to silnejšie zloženie, sme spolu s hráčmi v šatni zaspomínali na zápas v Brezovej pod Bradlom a len sa utvrdili, že sa nemusíme báť hrať so žiadnym súperom. Tento zápas s určitosťou patril k tomu najlepšiemu čo sme túto zimu odohrali a zaslúžene sme zvíťazili a priblížili si vidinu postupu zo skupiny. V tomto zápase každý z hráčov nechal na ihrisku všetko, nezbavovali sme sa lopty, boli sme zdravo nahnevaní a k tomu všetkému sme pridali aj mnoho futbalových vecí a spravili radosť sebe aj divákom. V poslednom zápase skupiny proti Močenku sme chceli na tento výkon nadviazať, čo sa nám zo začiatku aj darilo , dokázali sme vyrovnať po úvodnom góle zásluhou Lucky Hajkovej. Výkon v tomto zápase vôbec nebol natoľko zlý ako hovorí výsledok, no individuality v tomto veku sú veľmi citeľné a Močenok ako všetci vieme takú má. V skupine sme museli po tomto výsledku veriť Dunajskej Strede, že dokáže s Interom bodovať a nám tým zabezpečiť postup so skupiny. S veľkou dávkou šťastia, aj keď škoda že na úkor práve Interu, ktorí predvádzal veľmi dobrú hru, sme postúpili. V súboji o semifinále sme sa stretli s hráčmi SFM Senec. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, určite sme v tomto zápase neboli slabším tímom, sme inkasovali 3 minúty pred koncom po chvíľkovej nepozornosti a nepokrytí hráča. Táto prehra zamrzela, ale chýb ako tejto bude ešte veľa takže žiadna tragédia to nie je. Už pre nás veľmi znamom zápase o 5-6 miesto sme sa stretli s LP Domino. Na naších hráčoch bolo vidieť už únavu a ešte k tomu prispel aj veľmi lacný gól, po ktorom sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu a obsadili sme konečné 6 miesto.
Na turnaji sme odohrali 6 zápasov a znova sme videli množstvo dobrých aj horších vecí. Zistili sme, že vieme hrať futbal( zápas Petržalka), no takisto sme zistili, že keď podceníme súpera góly a víťazstva môžeme čakať len veľmi ťažko. Na turnaji patril medzi najlepších Filip Marušák a Rron Muslija, no až na brankára v podstate nikto nesklamal, práve naopak každý potešil. Čo sa týka Dávida, určite som nezabudol na jeho výkon proti Petržalke kedy nás podržal a bol to jeho najlepší výkon na turnaji, no v ostatných zápasoch bol veľmi nekoncentrovaný a poplašený a potom nastávajú situácie keď veľmi jednoduchú loptu pustí za svoj chrbát. No samotná chyba nie je v ňom, to určite nie ale treba si uvedomiť, že stískaním medzi zápasmi, hladkaním a kupovaním hranoliek čo nehovorím, že nemôže jesť na to ja nemám právo to zakazovať ale počas turnaja určite nie, mu nikto nepomáha.