Zraz bude 8:15 v Dome Športu pri Poluse!!!

naša skupina: FKMKV, Inter Ba, Močenok, Petržalka zelení, Dunajská Streda

Titulok prípravný zápas FKM KV - Inter Ba

Odpovedať

FKM KV - Inter Ba 11:7 ( 5:1, 2:3, 4:3)

góly: Rexa 2, Kováč 2, Hajková 2, Kropáč 2, Magula, Kéry, Lichner

Po dlhých troch mesiacoch sme sa konečne dočkali prvého prípravného zápasu. Za veľmi pekného počasia sme si zmerali sily s rovesníkmi z Interu Bratislava. Spoločne s hosťujúcim trénerom sme sa dohodli na troch 25 minútových tretinách.
Nominácia bola veľmi jednoduchá každý kto bol k dispozícii prišiel a tak sme mali 13 hráčov a jedného brankára.
Každý hráč odohral rovnaký počet minút každý mal rovnakú šancu sa ukázať v čo najlepšom možnom svetle. Z našej strany najvydarenejšia bola hneď úvodná časť kde sme trestali každú súperovu chybu a tesne pred koncom prvej tretiny svietilo na tabuli skóre 5:0. No po nepozornosti stredného obrancu a brankára sme inkasovali veľmi lacný gól. Tento gól akoby nás zneistil a v druhej tretine sme prestali hrať svoju hru založenú na na dobrom pohybe hráčov, a v každom súboji sme boli o krok pozadu. súper to hneď vycítil a začal si viac dôverovať a vytvárať si šance. V tejto tretine sme boli malo razantní pred oboma bránami a nepresný v kombináciach. Ako to teraz často spomínam aj v tomto zápase sme boli málo kreatívni v súbojoch 1:1 na čom musíme ďalej tvrdo pracovať. Hráči často do poslednej chvíle nevedia čo chcú spraviť a tak zákonite nevidíme peknú kľučku, na ktoré sme zvyknutí z tréningov. V tretej tretine sa naša hra mierne zlepšila, niektorí pochopili že nemajú na loptu čakať ale treba ísť proti nej a hneď mali pre seba viac priestoru a času. V zápase sa striedali svetlejšie momenty s horšími, no je len začiatok jarnej časti a verím že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu. Na záver si chlapci ešte zmerali sily v penaltách a aj v tejto činnosti sa ukázalo že potréningové penalty majú svoj význam. Nechcem aby to vyznelo že chlapcov a Lucku nepochválim, no viem že sú schopní podať ešte omnoho lepšie výkony a aj ich predvedú.

Titulok hodnotenie turnaj Martin

Odpovedať

zápasy:
FKM KV - FK Tvrdošín 1:0 ( Makuch)
FKM KV - FC Baník Horná Nitra 2:1 ( Lichner 2)
FKM KV - Jupie Banská Bystrica 1:0 ( Kováč )
FKM KV - MFK Ružomberok 0:1
FKM KV - Fomat Martin ,,B" 3:0 ( Marko, Kropáč, Kéry)
FKM KV - Junior Košice 0:0
FKM KV - Fomat Martin ,,A" 0:1

skóre: 7:3

2. miesto

Po dlhotrvajúcej zime plnej snehu a zimných halových turnajov nás čakal posledný ( pre mňa špeciálny) turnaj v Martine.
Oproti minulým turnajom nastala pri tomto jedna podstatná zmena a to tá, že sme cestovali deň vopred aby boli deti ráno oddýchnuté a pripravené hneď od prvej minúty. Systém turnaja bol oproti predchádzajúcim spravodlivý pretože ani zaváhanie v jednom zápase nemuselo znamenať stratu nejakej pozície v konečnom umiestnení.
V prvom zápase sme sa stretli so súperom s Tvrdošína a po ďalekonostnej strele Martina Makucha sme zápas vyhrali 1:0. V ďalšom zápase sme si zmerali sily s chlapcami s Prievidze, ktorí hrajú pod hlavičkou Hornej Nitry. Vyhrali sme ho 2:1 po góloch Richarda Lichnera, no súper bol veľmi kvalitný čo potvrdzoval hlavne v ďalšom priebehu turnaja. Tretí zápas sme vyhrali s Banskou Bystricou 1:0, kde sme súpera nepustili do žiadného súvislejšieho tlaku a po peknej hlavičke Michala Kováča sa mohli tešiť červeno bieli. V štvrtom zápase proti Ružomberku nás stretla prvá prehra na turnaji no čo je dôležitejšie ani v tomto zápase sme neboli slabší ako súper a chýbalo nám trošku šťastia keď mnohokrát lopta poskakovala po bránkovej čiare. V ďalšom zápase sme sa stretli so slabšou partiou z Martina a vyhrali sme ho 3:0 no výkon bol oproti predchádzajúcim slabši a chlapci sa uspokojili, namiesto toho aby si spravili vyššie skóre a zapísali sa do kolonky strelcov. Predposledný zápas s Košicami skončil bezgólovo keď aj nám aj súperovi nebol uznaný gól pretože padol po nepriamom kope. Posledný zápas sme už vedeli že skončíme druhí no aj napriek tomu sme ho chceli vyhrať čo sa nám nakoniec nepodarilo a prehrali sme 1:0.
Celkovo prevláda po turnaji spokojnosť s predvedenou hrou a takisto aj umiestnením. V žiadnom zápase sme neboli slabší práve naopak súperi mali veľké ťažkosti dostať sa k našej bráne a ohrozovať brankárov. Medzi brankármi čo sa týka zákrokov vládla spokojnosť čo sa už ale nedá hovoriť o rozohrávke kde hlavne Peťo často zbytočne vystrašene spanikáril a loptu odovzdal súperovi. Každý hráč si zaslúži pochvalu za hru a takisto aj za správanie počas oboch dní. Toto umiestnenie dúfam bude dobrá vzpruha do ďalšej časti sezóny kedy sa presúvame na vonkajšie povrchy. Veľmi sme ho potrebovali či už hráči tréneri a takisto aj rodičia.

Hrací čas: 15 min.

Družstvá: Fomat Martin ,,A" , ,,B", Baník Horná Nitra ( Prievidza), Junior Košice, MFK Ružomberok, ŠK Tvrdošín, Jupie Banská Bystrica, FKMKV

Štartovné: 70 eur ( cca 6,50eur/osoba)

Dátum 23.02.2013

Titulok hodnotenie turnaj FA Nitra

Odpovedať

Zápasy:
FC Hlohovec - FKMKV 2:0
FKMKV - ŠKP Dúbravka 2:2 ( Hajková, Šogor)
Duslo Šaľa - FKMKV 0:1 ( Muslija)
FA Nitra - FKMKV 4:0
Vion Zl. Moravce - FKMKV 2:1 ( Šinák)

5. miesto

Po dlhšie trvajúcej pauze sme sa opäť mohli porovnať na kvalitne obsadenom turnaji v Nitre. Namiesto avizovanej Dunajskej Stredy prišiel FC Vion Zlaté Moravce, ktorý napokon svojou kvalitou a individualitou dokázal celý turnaj vyhrať.
Čo sa týka nášho družstva hneď na začiatku nám do prípravy v prvom zápase trochu zasiahlo počasie kedy sme trochu bojovali s časom a rozcvičenie nebolo podľa predstáv. O to horšie, že sme narazili na veľmi zdatného súpera z Hlohovca. Už ako obohratá pesnička sa opakujem naši chlapci a Lucka boli ešte mysľou v posteli a na výkon, ktorým by sme mohli súpera potrápiť potrebujeme vždy aspoň dva zápasy. Hlohovec v jednotlivých herných činnostiach dominoval, bol agresívnejší v súbojoch a zaslúžene tento zápas vyhral. V druhom zápase sme narazili na súpera zo susediacej Dúbravky, kde sme vedeli, že iné ako víťazstvo neberieme. Naše plány sa hneď od úvodu začali napĺňať a dostali sme sa do vedenia 2:0. Po tomto okamžiku, keď sme boli pánmi na ihrisku my a ďalšie šance nepremenili sa naša hra obrátila a namiesto toho aby si hráči viac dovolili a vyskúšali jednotlivé herné kombinácie dovolili sme súperovi vyrovnať. V konečnom dôsledku nás tento ľahostajný prístup stál o stupienok vyššie miesto. V treťom bola naším súperom Duslo Šaľa. Hneď v úvode sme sa dvakrát ocitli v dobrej pozícii na strelenie gólu, no oba pokusy smerovali presne do priestoru kde stál brankár. Bol to zápas o tom kto dá gól ten zvíťazí a našťastie sa to podarilo po peknej akcii nám zásluhou Rrona Musliju. Predposledný zápas sme hrali s domácou FA Nitra, ktorá mala ešte ako takú šancu aj na celkové víťazstvo. Skóre zápasu hovorí jasnou rečou no samotný priebeh až taký jednoznačný nebol. Šancí sme mali hneď niekoľko, no narozdiel od súpera, ktorý trestal každú našu chybu sme ich nedokázali premeniť. V poslednom zápase sme si zmerali sily s FC VION Zlaté Moravce. Som Veľmi rád, že aj napriek nie najlepšej bilancii hráči ešte zabojovali a nakoniec bol z toho náš najlepší zápas na turnaji. V zápase sme prehrávali už 0:2, no peknou strelou Maťa Šináka sme záver zdramatizovali a Vion sa musel nakoniec o výsledok strachovať.
Na turnaji pre niektorých už poslednom sme skončili na 5.mieste. Musíme začať pracovať s deťmi na dôvere v seba samých pretože práve v tom vidím veľkú slabinu. Pretože súboje jeden na jedného, obchádzanie súpera, kľučky zvládame na tréningu, no v zápase ako náhle proti sebe nevidíme známe tváre tak spanikárime a loptu vo väčšine prípadov stratíme. Na turnaji bolo však aj veľa kladných vecí, na ktorých musíme ďalej pracovať a zdokonaľovať sa v nich. Z hráčov by som chcel vyzdvihnúť hlavne Rrona Musliju, ktorý sa snažil každú situáciu riešiť futbalovo. Na veľa hráčoch bolo vidieť dlhšiu prestávku zavinenú chorobami. Do prvého kola máme ešte roboty vyše hlavy takže naďalej pracujeme na čo najväčšom odstránení nedostatkov.