Výsledky zápasov 2015-2016 (U-13)

... foto a video zo zápasov - časť FOTOGALÉRIA

... krátke výsledky zápasov sú v sekcii - časť KALENDÁR 

 

Zhodnotenie jarnej časti ligy 2015/16

Káder mužstva FKM Karlova Ves U13 je veľmi široký. Máme veľké množstvo svojich hráčov, ale taktiež máme 4 hráčov na hosťovaní z futbalového klubu FC Petržalka akadémia a počas leta sa udiali aj zmeny v ŠKP Inter Dúbravka čo spôsobilo, že k nám prišli aj ďalší hráči. V kádri máme aj dve 2004. Mužstvo tvoria 4 brankári, 10 obrancov, 14 stredových hráčov a 6 útočníkov. 

Počas zimnej prestávky sme sa rozlúčili s chlapcami z FA Petržalka, ktorý boli u nás na hosťovaní a zvažovali po sezóne odísť späť. Rozhodli sme sa, že im ponúkneme aby ostali u nás, ale na prestup avšak túto ponuku odmietli a tak sa vrátili do svojho materského klubu.

Hráči sa v kádri nemenili, nenastali žiadne prestupy počas sezóny. Taktiež aj zranenia sa nám vyhýbali. Avšak Krištof Križan sa zranil a jeho zranenie bolo dlhodobé a tak k 1.6.2016 ukončil u nás aktívnu kariéru a po zranení sa zapojí do iného klubu. Zmena nastala aj u našich chlapcov ročník 2004 (Veidinger a Kaliský), ktorí od 1.5.2016 prešli do svojej kategórie U12, nakoľko sa nevedeli presadiť a pravidelne nastupovali na mladších. Na konci sezóny sme teda skončili s počtom hráčov 27.

Môžeme konštatovať, že hráči poctivo chodili na tréning. Aj keď máme široký káder, tak vždy sme mali na tréningu priemerne 25 hráčov, čo je výborný počet ak berieme, že deti boli v lete na dovolenkách a taktiež boli aj niektorí dlhodobo zranení. Čo sa týka chorôb, tak hráči boli veľmi málo chorý, čo je výsledok dobrej prevencie. Damián Rácz absolvoval 90% tréningov, čo je výborné číslo.

Prípravné zápasy sme hrali systémom 11:11, kde sme sa chceli pomaly pripraviť na ďalšiu sezónu. Bol som milo prekvapený, ako sa niektorí hráči dokázali adaptovať. Skúšali sme ZHS 4-1- 4-1 alebo 4-2- 3-1. Najviac nám vyhovoval systém 4-1- 4-1. Máme veľa šikovných a kreatívnych futbalistov a tí to dokážu aj v zápase využiť. V generálke na novú sezónu sme hrali v D. Strede a tam nás súper vyškolil či už po technickej alebo taktickej stránke.

V prechodnom období číslo II sme sa tiež venovali zdokonalenie ZHS 4-1- 4-1, kde sme už naviazali na zakladanie a vedeniu útoku. Toto sme chceli skúšať v prípravných zápasoch, ktoré sa odohrali už na konci sezóny 2015/2016.

V predchádzajúcej časti som písal, že som nebol spokojný s herným prejavom. V jarnej časti bolo vidieť lepšenie hry, najmä po kombinačnej stránke. Ak neberiem do úvahy úvodný zápas, kde sme prišlo do Nitry ešte asi v zimnom spánku, tak sme počas sezóny podávali solídne výkony. Potešila ma aj hra so súpermi, ktorí skončili na opredných miestach. Avšak práve u týchto súperoch bolo vidieť, že po fyzickej stránke sme neboli pripravený dosť dobre. 

 

Zhodnotenie jesennej časti ligy 2015/16

V Bratislave dňa 09.01.2016 

Vypracoval: Mgr. Walter Rischer

Káder mužstva FKM Karlova Ves U13 je veľmi široký. Máme veľké množstvo svojich hráčov, ale taktiež  máme 4 hráčov na hosťovaní z futbalového klubu FC Petržalka akadémia a počas leta sa udiali aj zmeny v ŠKP Inter Dúbravka čo spôsobilo, že k nám prišli aj ďalší hráči. V kádri máme aj dve 2004. Mužstvo tvoria 4 brankári, 10 obrancov, 14 stredových hráčov a 6 útočníkov.
 
Môžeme konštatovať, že hráči poctivo chodili na tréning. Aj keď máme široký káder, tak vždy sme mali na tréningu priemerne 25 hráčov, čo je výborný počet ak berieme, že deti boli v lete na dovolenkách a taktiež boli aj niektorí dlhodobo zranený. Čo sa týka chorôb, tak hráči boli veľmi málo chorý, čo je výsledok dobrej prevencie.
 
Z výsledkov jednotlivých majstrovských zápasov som nespokojný. Mužstvo má naviac ako ukázalo v jesennej časti. Neberieme do úvahy výsledky, ale herný prejav. Boli zápasy, kde sme odohrali dobre prvý polčas, ale v druhom nás súper dokázal prevalcovať a zápas sme nakoniec prehrali (Dunajská Streda, Senec). Medzi najhoršie zápasy tejto časti môžeme zaradiť zápas s Interom a Levicami. Spokojný som bol po zápasoch so Slovanom. Ostatné zápasy boli priemerné. Najväčší problém máme v koncovke. Stalo sa nám, že v jednej sedmičke sme nedokázali dva zápasy streliť ani gól, čo je v tejto kategórii ozaj zlá bilancia, ak berieme do úvahy akým systémom sa hrá táto súťaž. Počas prechodného obdobia sme využili možnosť hrať prípravné zápasy na veľké ihrisko systémom 11:11, tak aby sme o pol roka mali prechod jednoduchší. V týchto prípravných zápasoch chlapci ukázali, že futbal hrať vedia a osobne si myslím, že práve hra 11:11 na veľkom ihrisku im viac vyhovuje.