Výsledky turnajov 2012-2013 (U-10)

... foto a video zo zápasov - časť FOTOGALÉRIA

 

Turnaj U10: Jupie Banská Bystrica (08.05.2013)  1.miesto  !!!

Autor: Marek - tréner. Po dobrom výsledku na halovom turnaji v Martine sa naše družstvo dostalo znova viac do povedomia a tak sme dostali pozvánku na kvalitne obsadený turnaj do Banskej Bystrice. Na turnaji nás čakala séria 9 zápasov a tak bolo nominovaných 16 hráčov. Celkovú minutáž sa nám podarilo rozdeliť rovnomerne a tak každý hráč hral v tíme dôležitú úlohu. Na turnaji sa zúčastnili družstvá z celého Slovenska, ktoré majú bohatú futbalovú históriu. Postupne sme narážali na družstvá: MFK Košice, MŠK Rimavská Sobota, FK Dukla BB, FC Rožňava, MFK Topoľčany, FK Vrútky, Jupie BB ,,Č", Jupie BB ,,M", SFM Senec. Naša bilancia na turnaji bola 5 výhier, 3 remízy, a 1 prehra. Veľmi potešiteľné na našom družstve bolo, že v každom zápase sa ukázali iní hráči, ktorí ostatných potiahli a tak je to veľmi dobrý signál, že každý v družstve môže hocikedy nastúpiť aj v jednom aj druhom tíme. V zápasoch sme my a Košice predvádzali najkrajší futbal, kde góly padali po pekných akciách. Vo väčšine zápasov sme dominovali a dokázali sme si vypracovať množstvo šancí, no na ich premieňaní musíme naďalej pracovať. Obaja naši brankári predvádzali spoľahlivé výkony a je u nich vidieť výkonnostný posun. Výsledkom toho bolo aj výsledné skóre kedy sme inkasovali iba 4 krát, čo je zásluha celého družstva. Turnaj bol až do úplného záveru veľmi vyrovnaný a pred posledným kolom mohli zvíťaziť 4 družstvá. Šťastena sa nakoniec priklonila na našu stranu a tak sme si odniesli najcennejší kov a radosť nemala konca kraja. Opäť sme si týmto výsledkom spravili veľmi dobrú reklamu a to nielen výsledkom ale najmä hrou, ktorá bola v určitých fázach zápasu veľmi dobrá. Kvalitne obsadený turnaj mal aj svoje mínusy, kedy sklamala hlavne slabšia organizácia a nie príliš pekné počasie.

zostava: Paulis, Krutil - Hudec, Holka, Muslija, Magula, Šogor, Šinák, Marušák - Lichner, Rexa, Kéry, Hajková, Csibrei, Kropáč, Marko

výsledky našich zápasov (à18min):  FKMKV - MFK Košice 1:1 (Šimon Rexa), FKMKV - MŠK R.Sobota 0:0FKMKV - FK Dukla BB 1:0 (Lukáš Hudec), FKMKV - FA Rožňava 2:2 (Richard Lichner, Lucia Hajková), FKMKV - MFK Topoľčany 1:0 (Martin Šinák), FKMKV - FK Vrútky 3:0 (Šimon Rexa, Rron Muslija, Richard Lichner), FKMKV - Jupie BB ,,Č" 4:0 (Richard Lichner, Lucia Hajková 2, Matúš Csibrei), FKMKV - Jupie BB ,,M" 0:1FKMKV - SFM Senec 1:0 (Lucia Hajková

celkové poradie: 1. FKM Karlova Ves (18b), 2. MFK Topoľčany (18b), 3. MFK Košice (17b), 4. Jupie B.Bystrica "M" (17b), 5. MŠK Rim.Sobota (13b), 6. SFM Senec (12b), 7. FK Dukla B.Bystrica (10b), 8. FA Dovaj Rožňava (9b), 9. FK Vrútky (8b), 10. Jupie B.Bystrica "Č" (1b)

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Príp. zápas: FKMKV - FKMKV2004, 4:6 (06.04.2013)

Zostava: Krútil - Šinák, Gers, Masaryk, Magula, Muslija, Pikaly, Kaliský, Rexa, Hajková

Autor: Marek - trénerPo dlhom čase sa nám opäť podarilo odohrať zápas, v ktorom sme sa stretli s našimi mladšími spoluhráčmi z Karlovej Vsi. Chlapci a Lucka boli od začiatku upozorňovaní, že aj napriek mladšiemu súperovi góly a víťazstvo samé neprídu a hneď od úvodu sa nám to aj potvrdzovalo. Úvod bol z našej strany v celku vydarený, keď sme sa po pekných kombinačných akciách prepracovali až do gólových šancí, ktoré sme ale riešili málo premýslenými a razantnými strelami. Na druhej strane treba pochváliť aj súperovho brankára, ktorý veľa šanci zneškodnil a veľkou mierou dopomohol k víťazstvu. Celý zápas sme sa naťahovali o každý gól a akcie sa striedali na oboch stranách. Po dobre zvládnutých prvých 15 minútach sme prestali hrať kolektívne a začali sme zbytočne prehusťovať stred ihriska kade cesta neviedla. Nedarila sa nám krídelná hra a tak sa pred súperovou bránou objavovalo veľmi málo centrovaných lôpt. V hre sa však objavili aj situácie, ktoré sme nacvičovali na tréningu a za tie by som chcel pochváliť hlavne Tomáša Magulu, ktorý bol ich iniciátorom. Netreba z tohto výsledku robiť vedu, treba sa sústrediť na každý jeden nasledujúci zápas a pokračovať v skúšaní vecí, ktoré trénujeme. Mám na mysli hlavne rozohrávku brankára, ktorú budeme aj napriek nie vždy vydareným prihrávkam skúšať ďalej až kým v nej nebudeme dobrí, takisto v hre jeden na jedného, bez ktorého sa dnes hráč nepresadí, alebo v bojovnosti jeden za druhého a poctivých návratov po strate lopty. Výsledok je možno trochu krutý, no ten čo vie o čo ide v tomto veku našiel v našej hre aj veľa pozitívneho.

Naše góly: Tomáš Magula 2, Šimon Rexa, Lucia Hajková

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Príp. zápas: FK Senica - FKMKV, 7:3 (2:0, 1:0, 3:0, 0:3) (17.03.2013, 4x25min) 

Autor: Marek - tréner: V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom jarnej časti súťaže sme cestovali k veľmi kvalitnému súperovi zo Senice. Opäť sme sa mohli presvedčiť, že aj na Slovensku sa dajú vytvoriť podmienky pre mládež a futbal na veľmi vysokej úrovni, kde sa nemusia hráči báť, že kvôli zlému počasiu nebude tréning. 
S domácim trénerom sme sa dohodli na 4x25 minút a tak každého čakala poriadna porcia odohratých minút. V úvodnej štvrtine sme sa najskôr trochu hľadali a súper mal miernu prevahu, no po prvej našej vydarenejšej akcii kedy sme sa dostali do gólovej príležitosti sme sa postupne súperovi stali vyrovnaným súperom. Veľmi dobre pracovali hlavne hráči na kraji obrany Holka, Marušák, Kéry, ktorý veľmi pekne dostupovali súperových útočníkov a vybojovali veľké množstvo lôpt pre spoluhráčov. V prvej štvrtine sme sa dostali aj do veľa gólových príležitosti no na ich premieňaní musíme ešte popracovať. Súper s tým až taký problém nemal a tak sme prehrávali 2:0. Do druhej štvrtiny sme chceli v nastolenej hre pokračovať. Každý hráč nechal v každom striedaní na ihrisku úplne všetko a tak sme opäť boli súperovi vyrovnaným súperom. Naši obaja brankári sa pri viacerých zákrokoch vyznamenali, čo sa však už nedá celkom povedať o ich rozohrávke kedy sme často stratili loptu pri našej bráne a vzápätí inkasovali. Tým, ale treba povedať, že aj naďalej budeme chcieť aby sa brankári pokúšali o rozohrávku aj za cenu nejakej chyby, pretože sa to len učíme a bez chýb to nejde. Po druhej štvrtine sme prehrávali 3:0. Tretia časť hry bola z našej strany najslabšia keď sme viac krát zbytočne stratili loptu na našej polovici a s narastajúcim skóre bola na deťoch vidieť určité sklamanie, že aj napriek dobrej hre nie a nie streliť gól. V poslednej štvrtine sa nám to konečne podarilo a zrazu sme dostali krídla a v priebehu 10 minút sme strelili tri góly a po ihrisku lietali akoby to bol začiatok. Tento zápas beriem ako veľmi dobrú školu a hlavne tieto zápasy s kvalitnými súpermi nás môžu posúvať stále vyššie. Všetci hráči si zaslúžia pochvalu aj keď nie každý podal svoj optimálny výkon, no snaha a bojovnosť sa nedá uprieť nikomu. Pri nadviazaní na tento výkon verím už v ďalšom zápase bude výsledok oveľa priaznivejší.

Naše góly: Lukáš Hudec (11m), Richard Kropáč, Lucia Hajková 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: FC Petržalka (16.03.2013) 6.miesto  

Autor: Marek - tréner: V našom už naozaj poslednom halovom turnaji pred začiatkom jarnej časti súťaže sme sa predstavili v Dome športu v Bratislave. Turnaja sa zúčastnili nám veľmi dobré známe družstvá, s ktorými sme sa stretli už niekoľko krát a tak sme vedeli od koho môžeme čo čakať. V našej skupine sme si postupne zmerali sily s hráčmi Dunajskej Stredy, Interu Bratislava, FC Petržalka ,,A", a chlapcami z Močenku. V prvom zápase proti Dunajskej Strede sme ešte nevedeli čo môžeme od súpera očakávať, no chlapci a Lucka k svojim povinnostiam pristúpili zodpovedne a počas celého zápasu sme boli aktívnejší , vypracovali sme si väčší počet šancí a zaslúžene zvíťazili. V zápase sme však mohli streliť aj viac gólov, no vo veľa prípadov sme pri streľbe hľadali stred brány a spravili z inak veľmi dobrého brankára muža zápasu. Strelcami v tomto zápase boli Matúš Csibrei, a po dobrej práci celej štvorky sa trafil aj Hugo Pikaly. V ďalšom zápase sme sa stretli s Interom. Chlapci povzbudení minulými výsledkami s týmto súperom išli na ihrisko s miernym podcenením a aj napriek veľmi dobrému začiatku po góle Matúša Kaliského nás súper často dostával do úzkych a po 4 góloch zaslúžene zvíťazil. V treťom zápase proti domácej Petržalke, ktorá mala v našej skupine to silnejšie zloženie, sme spolu s hráčmi v šatni zaspomínali na zápas v Brezovej pod Bradlom a len sa utvrdili, že sa nemusíme báť hrať so žiadnym súperom. Tento zápas s určitosťou patril k tomu najlepšiemu čo sme túto zimu odohrali a zaslúžene sme zvíťazili a priblížili si vidinu postupu zo skupiny. V tomto zápase každý z hráčov nechal na ihrisku všetko, nezbavovali sme sa lopty, boli sme zdravo nahnevaní a k tomu všetkému sme pridali aj mnoho futbalových vecí a spravili radosť sebe aj divákom. V poslednom zápase skupiny proti Močenku sme chceli na tento výkon nadviazať, čo sa nám zo začiatku aj darilo , dokázali sme vyrovnať po úvodnom góle zásluhou Lucky Hajkovej. Výkon v tomto zápase vôbec nebol natoľko zlý ako hovorí výsledok, no individuality v tomto veku sú veľmi citeľné a Močenok ako všetci vieme takú má. V skupine sme museli po tomto výsledku veriť Dunajskej Strede, že dokáže s Interom bodovať a nám tým zabezpečiť postup so skupiny. S veľkou dávkou šťastia, aj keď škoda že na úkor práve Interu, ktorí predvádzal veľmi dobrú hru, sme postúpili. V súboji o semifinále sme sa stretli s hráčmi SFM Senec. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, určite sme v tomto zápase neboli slabším tímom, sme inkasovali 3 minúty pred koncom po chvíľkovej nepozornosti a nepokrytí hráča. Táto prehra zamrzela, ale chýb ako tejto bude ešte veľa takže žiadna tragédia to nie je. Už pre nás veľmi znamom zápase o 5-6 miesto sme sa stretli s LP Domino. Na naších hráčoch bolo vidieť už únavu a ešte k tomu prispel aj veľmi lacný gól, po ktorom sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu a obsadili sme konečné 6 miesto. 

Na turnaji sme odohrali 6 zápasov a znova sme videli množstvo dobrých aj horších vecí. Zistili sme, že vieme hrať futbal( zápas Petržalka), no takisto sme zistili, že keď podceníme súpera góly a víťazstva môžeme čakať len veľmi ťažko. Na turnaji patril medzi najlepších Filip Marušák a Rron Muslija, no až na brankára v podstate nikto nesklamal, práve naopak každý potešil. Čo sa týka Dávida, určite som nezabudol na jeho výkon proti Petržalke kedy nás podržal a bol to jeho najlepší výkon na turnaji, no v ostatných zápasoch bol veľmi nekoncentrovaný a poplašený a potom nastávajú situácie keď veľmi jednoduchú loptu pustí za svoj chrbát. 

Naše zápasy: FKMKV - Dunajská Streda 2:0 (Matúš Csibrei, Hugo Pikaly); FKMKV - Inter Ba 1:4 (Matúš Kaliský); FKMKV - Petržalka ,,A" 3:1 (Matúš Kaliský 2, Lucia Hajková); FKMKV - Močenok 1:5 (Lucia Hajková); štvrťfinále: FKMKV - SFM Senec 0:1; o 5-6 miesto: FKMKV - LP Domino 0:2

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Prípravný zápas: FKMKV - Inter Bratislava, 11:7 (5:1, 2:3, 4:3)  (03.03.2013) 

Autor: Marek - tréner:Po dlhých troch mesiacoch sme sa konečne dočkali prvého prípravného zápasu. Za veľmi pekného počasia sme si zmerali sily s rovesníkmi z Interu Bratislava. Spoločne s hosťujúcim trénerom sme sa dohodli na troch 25 minútových tretinách. 

Nominácia bola veľmi jednoduchá každý kto bol k dispozícii prišiel a tak sme mali 13 hráčov a jedného brankára. Každý hráč odohral rovnaký počet minút každý mal rovnakú šancu sa ukázať v čo najlepšom možnom svetle. Z našej strany najvydarenejšia bola hneď úvodná časť kde sme trestali každú súperovu chybu a tesne pred koncom prvej tretiny svietilo na tabuli skóre 5:0. No po nepozornosti stredného obrancu a brankára sme inkasovali veľmi lacný gól. Tento gól akoby nás zneistil a v druhej tretine sme prestali hrať svoju hru založenú na na dobrom pohybe hráčov, a v každom súboji sme boli o krok pozadu. súper to hneď vycítil a začal si viac dôverovať a vytvárať si šance. V tejto tretine sme boli malo razantní pred oboma bránami a nepresný v kombináciach. Ako to teraz často spomínam aj v tomto zápase sme boli málo kreatívni v súbojoch 1:1 na čom musíme ďalej tvrdo pracovať. Hráči často do poslednej chvíle nevedia čo chcú spraviť a tak zákonite nevidíme peknú kľučku, na ktoré sme zvyknutí z tréningov. V tretej tretine sa naša hra mierne zlepšila, niektorí pochopili že nemajú na loptu čakať ale treba ísť proti nej a hneď mali pre seba viac priestoru a času. V zápase sa striedali svetlejšie momenty s horšími, no je len začiatok jarnej časti a verím že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu. Na záver si chlapci ešte zmerali sily v penaltách a aj v tejto činnosti sa ukázalo že potréningové penalty majú svoj význam. Nechcem aby to vyznelo že chlapcov a Lucku nepochválim, no viem že sú schopní podať ešte omnoho lepšie výkony a aj ich predvedú.

Naše góly: Šimon Rexa 2, Michal Kováč 2, Lucia Hajková 2, Richard Kropáč 2, Tomáš Magula, Marek Kéry, Richard Lichner

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Fomat Martin (02.03.2013)  2.miesto  !!!

Autor: Marek - trénerPo dlhotrvajúcej zime plnej snehu a zimných halových turnajov nás čakal posledný (pre mňa špeciálny) turnaj v Martine. Oproti minulým turnajom nastala pri tomto jedna podstatná zmena a to tá, že sme cestovali deň vopred aby boli deti ráno oddýchnuté a pripravené hneď od prvej minúty. Systém turnaja bol oproti predchádzajúcim spravodlivý pretože ani zaváhanie v jednom zápase nemuselo znamenať stratu nejakej pozície v konečnom umiestnení. 
V prvom zápase sme sa stretli so súperom s Tvrdošína a po ďalekonostnej strele Martina Makucha sme zápas vyhrali 1:0. V ďalšom zápase sme si zmerali sily s chlapcami s Prievidze, ktorí hrajú pod hlavičkou Hornej Nitry. Vyhrali sme ho 2:1 po góloch Richarda Lichnera, no súper bol veľmi kvalitný čo potvrdzoval hlavne v ďalšom priebehu turnaja. Tretí zápas sme vyhrali s Banskou Bystricou 1:0, kde sme súpera nepustili do žiadného súvislejšieho tlaku a po peknej hlavičke Michala Kováča sa mohli tešiť červeno bieli. V štvrtom zápase proti Ružomberku nás stretla prvá prehra na turnaji no čo je dôležitejšie ani v tomto zápase sme neboli slabší ako súper a chýbalo nám trošku šťastia keď mnohokrát lopta poskakovala po bránkovej čiare. V ďalšom zápase sme sa stretli so slabšou partiou z Martina a vyhrali sme ho 3:0 no výkon bol oproti predchádzajúcim slabši a chlapci sa uspokojili, namiesto toho aby si spravili vyššie skóre a zapísali sa do kolonky strelcov. Predposledný zápas s Košicami skončil bezgólovo keď aj nám aj súperovi nebol uznaný gól pretože padol po nepriamom kope. Posledný zápas sme už vedeli že skončíme druhí no aj napriek tomu sme ho chceli vyhrať čo sa nám nakoniec nepodarilo a prehrali sme 1:0. 
Celkovo prevláda po turnaji spokojnosť s predvedenou hrou a takisto aj umiestnením. V žiadnom zápase sme neboli slabší práve naopak súperi mali veľké ťažkosti dostať sa k našej bráne a ohrozovať brankárov. Medzi brankármi čo sa týka zákrokov vládla spokojnosť čo sa už ale nedá hovoriť o rozohrávke kde hlavne Peťo často zbytočne vystrašene spanikáril a loptu odovzdal súperovi. Každý hráč si zaslúži pochvalu za hru a takisto aj za správanie počas oboch dní. Toto umiestnenie dúfam bude dobrá vzpruha do ďalšej časti sezóny kedy sa presúvame na vonkajšie povrchy. Veľmi sme ho potrebovali, či už hráči, tréneri a takisto aj rodičia.

Zostava: Paulis, Krútil - Kováč, Magula, Hudec, Makuch - Lichner, Kéry, Rexa, Marko, Kaliský

Naše zápasy: FKMKV - FK Tvrdošín 1:0 (Martin Makúch), FKMKV - FC Baník Horná Nitra 2:1 (Richard Lichner 2), FKMKV - Jupie Banská Bystrica 1:0 (Michal Kováč), FKMKV - MFK Ružomberok 0:1, FKMKV - Fomat Martin ,,B" 3:0 (Max Marko, Richard Kropáč, Marek Kéry), FKMKV - Junior Košice 0:0FKMKV - Fomat Martin ,,A" 0:1skóre: 7:3, 2. miesto 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: FA Nitra (23.02.2013) 5.miesto 

Autor: Marek - trénerPo dlhšie trvajúcej pauze sme sa opäť mohli porovnať na kvalitne obsadenom turnaji v Nitre. Namiesto avizovanej Dunajskej Stredy prišiel FC Vion Zlaté Moravce, ktorý napokon svojou kvalitou a individualitou dokázal celý turnaj vyhrať. 
Čo sa týka nášho družstva hneď na začiatku nám do prípravy v prvom zápase trochu zasiahlo počasie kedy sme trochu bojovali s časom a rozcvičenie nebolo podľa predstáv. O to horšie, že sme narazili na veľmi zdatného súpera z Hlohovca. Už ako obohratá pesnička sa opakujem naši chlapci a Lucka boli ešte mysľou v posteli a na výkon, ktorým by sme mohli súpera potrápiť potrebujeme vždy aspoň dva zápasy. Hlohovec v jednotlivých herných činnostiach dominoval, bol agresívnejší v súbojoch a zaslúžene tento zápas vyhral. V druhom zápase sme narazili na súpera zo susediacej Dúbravky, kde sme vedeli, že iné ako víťazstvo neberieme. Naše plány sa hneď od úvodu začali napĺňať a dostali sme sa do vedenia 2:0. Po tomto okamžiku, keď sme boli pánmi na ihrisku my a ďalšie šance nepremenili sa naša hra obrátila a namiesto toho aby si hráči viac dovolili a vyskúšali jednotlivé herné kombinácie dovolili sme súperovi vyrovnať. V konečnom dôsledku nás tento ľahostajný prístup stál o stupienok vyššie miesto. V treťom bola naším súperom Duslo Šaľa. Hneď v úvode sme sa dvakrát ocitli v dobrej pozícii na strelenie gólu, no oba pokusy smerovali presne do priestoru kde stál brankár. Bol to zápas o tom kto dá gól ten zvíťazí a našťastie sa to podarilo po peknej akcii nám zásluhou Rrona Musliju. Predposledný zápas sme hrali s domácou FA Nitra, ktorá mala ešte ako takú šancu aj na celkové víťazstvo. Skóre zápasu hovorí jasnou rečou no samotný priebeh až taký jednoznačný nebol. Šancí sme mali hneď niekoľko, no narozdiel od súpera, ktorý trestal každú našu chybu sme ich nedokázali premeniť. V poslednom zápase sme si zmerali sily s FC VION Zlaté Moravce. Som Veľmi rád, že aj napriek nie najlepšej bilancii hráči ešte zabojovali a nakoniec bol z toho náš najlepší zápas na turnaji. V zápase sme prehrávali už 0:2, no peknou strelou Maťa Šináka sme záver zdramatizovali a Vion sa musel nakoniec o výsledok strachovať. 
Na turnaji pre niektorých už poslednom sme skončili na 5.mieste. Musíme začať pracovať s deťmi na dôvere v seba samých pretože práve v tom vidím veľkú slabinu. Pretože súboje jeden na jedného, obchádzanie súpera, kľučky zvládame na tréningu, no v zápase ako náhle proti sebe nevidíme známe tváre tak spanikárime a loptu vo väčšine prípadov stratíme. Na turnaji bolo však aj veľa kladných vecí, na ktorých musíme ďalej pracovať a zdokonaľovať sa v nich. Z hráčov by som chcel vyzdvihnúť hlavne Rrona Musliju, ktorý sa snažil každú situáciu riešiť futbalovo. Na veľa hráčoch bolo vidieť dlhšiu prestávku zavinenú chorobami. Do prvého kola máme ešte roboty vyše hlavy takže naďalej pracujeme na čo najväčšom odstránení nedostatkov.

Naše zápasy: FC Hlohovec - FKMKV 2:0; FKMKV - ŠKP Dúbravka 2:2 (Lucia Hajková, Adam Šogor); Duslo Šaľa - FKMKV 0:1 (Rron Muslija); FA Nitra - FKMKV 4:0Vion Zl. Moravce - FKMKV 2:1 (Martin Šinák)

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Sparta Brno (02.02.2013) 5.miesto 

Autor: Laco - trénerPo dvojtýždňovej turnajovej pauze sme sa zúčastnili nášho prvého zahraničného turnaja v tejto sezóne. Síce sme cestovali len „za roh“ do Brna, úroveň hernej kvality bola citeľná. Dôvodov je niekoľko: po rozhovore s jedným z trénerov som sa dozvedel, že tímy trénujú iba v hale s halovou, „lenivou“ loptou. Naše tréningy nie sú orientované na halovú sezónu a s lenivou loptou sa stretneme len sporadicky, resp. vôbec. Dosť bolo výhovoriek a poďme hodnotiť. 

V prvom zápase sme sa predstavili proti domácemu celku FC Brno. Tento krst ohňom, ak to tak môžem nazvať, nás preveril vo všetkých herných činnostiach. Nezvyk na „lenivú“ loptu bol citeľný. To však nebol jediný nedostatok z našej strany. Naši chlapci v zápase buď veľmi chceli, alebo boli ešte jednou nohou v posteli. Každopádne by si celkový dojem z hry zaslúžil prívlastok „katastrofálny“. Pomalá práca s loptou, pomalé dostupovanie hráčov, neefektívne útočné ťaženie, atď. Výsledkom bol osem gólový debakel a nie veľmi prijateľný štart na turnaji.

V druhom zápase sme si zmerali sily s rakúskym súperom SC Aspang. Úprimne povedané, že ak by sme prehrali aj tento zápas, iné, ako posledné miesto na turnaji by bolo pre nás nezaslúžené. Našťastie, chlapci predviedli omnoho krajší, bojovnejší a hlavne futbalovejší výkon. Súper nám však nechával veľa priestoru na hru a to sme využili len sčasti a ponúkané šance boli využité iba z polovice. V hre takisto chýbali narážačky, ktoré sme na tréningoch tak krvopotne nacvičovali. Napriek tomu bol výkon tohto zápasu chvályhodný.

Tretí zápas bol pre nás na tomto turnaji kľúčovým. Nastúpili sme proti agresívne hrajúcemu FC Vsetín. V tomto zápase sme predviedli asi najfutbalovejší výkon spomedzi všetkých našich zápasov na turnaji. Tento superlatív však musím skresať len na našu útočnú činnosť, pretože v obrane sme boli dezorientovaní a častokrát aj bezbranný voči útočnému ťaženiu súpera. Chyby v defenzívnej činnosti však boli potrestané dvomi gólmi, ktoré sme museli úpenlivou útočnou snahou dorovnávať. Stretnutie skončilo výsledkom 2:2, a ako sa neskôr ukázalo, tak nás táto remíza pripravila o boj o medaile.

Našim predposledným súperom na turnaji bolo opäť družstvo SC Aspang. Súper nastúpil v takmer nezmenenej zostave, no z hráčov bola citeľná únava, keďže ôsmi, resp. desiati hráči odohrali dvojnásobok zápasov ako ostatné družstvá. Pravdupovediac bola pre nás výhra jediným prijateľným výsledkom. Súper neohrozil našu svätyňu ani raz a nevynikal ani v obrannej fáze hry. Na druhej strane sme my súperovu bránu dobíjali často, no výsledkom boli „iba“ štyri góly a „x“ nepremenených šancí.

V zápase o piate miesto sme sa predstavili proti nášmu krajanovi ČSFA Malacky. Do tohto zápasu sme nastúpili zdravo namotivovaní, čo sa odzrkadlilo v bojovnom výkone všetkých hráčov. Súperovi sme sa snažili nedať príliš veľa priestoru na hru, čo sa nám zväčša darilo, no opäť sa prejavila slabina v našej obrannej fáze hry. Súper našťastie svoje šance nevyužil a tak sme sa po výhre 2:0 zaradili na konečné piate miesto na turnaji.

Nakoniec chcem skonštatovať, že síce chlapci odovzdali bojovné výkony a veľa krát veľmi chceli (niekedy až príliš), tak sa máme ešte čo učiť. Napriek tomu, že na tréningu sme, ako som už spomenul, nacvičovali narážačky, a chlapcov som k tomu aj na turnaji nabádal, sme za celý turnaj predviedli iba jednu jedinú narážačku. Príčiny môžu byť rôzne, no ja si myslím, že je to nedostatočným herným myslením a bojazlivosťou, že „niečo pokazím“. Preto je dôležite poučiť sa z takýchto turnajov a zápasov a začať premýšľať o futbale aj mimo ihriska, no predovšetkým, a hlavne na ihrisku. Som na druhej strane aj rád, že sa zúčastňujeme aj takýchto turnajov, kde nám súper ukazuje naše nedostatky, lebo to je podnet pre nás trénerov, hráčov, ale aj Vás rodičov, že by sme sa mali opäť posunúť o jeden level vyššie...

Záverom chcem ešte pogratulovať Riškovi Kropáčovi za ocenenie najlepšieho strelca turnaja. Toto ocenenie si so svojimi šiestimi gólmi naozaj zaslúžil a pevne verím, že sa k nemu v najbližších turnajoch pridá niekto ďalší...

Naše zápasy: Sparta Brno červení - FKMKV 8:0; SC Aspang blau - FKMKV 0:4, góly: Richard Kropáč, Šimon Rexa,, Tomáš Magula, Matúš Kaliský; FKMKV - FC Vsetín 2:2, góly: Richard Kropáč, Matúš Kaliský; FKMKV - SC Aspang rot 4:0, góly: Richard Kropáč 3, Šimon Rexa; FKMKV - ČSFA Malacky 2:0, góly: Richard Kropáč, Michal Kováč ... turnaj vyhrala na penalty Sigma Olomouc 2:1 nad Spartou Brno "č".

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Inter Bratislava (27.01.2013) 7.miesto

Autor: Marek - tréner: Po niekoľko násobných zmenách v nominácii zavinených zraneniami, chorobami sme na Inter nominovali 13 hráčov, v ktorých sa nachádzali aj viac aj menej skúsení. V týždni sme sa na tréningoch zamerali hlavne na prihrávky a narážačky, ktoré chlapcom a Lucke veľmi dobre išli a tak sme išli na turnaj s nádejou na dobrý výsledok. Hneď na úvod sme sa stretli s domácim Interom, ktorý sme po peknom góle Richarda Kropáča porazili 1:0. V tomto zápase to bolo z našej strany najlepšie vystúpenie počas turnaja. Po tomto zápase nás čakala Nitra, ktorá mala veľmi fyzicky disponovaných hráčov, no tí sa nachádzali v každom družstve. Zápas sme prehrali 1:0 a z hodnotenia ľudí a trénera som sa dozvedel že kde bola lopta chceli byť všetci a pripomínalo to obdobie spred roka a pol keď sme spolu začínali. Tretí zápas sme hrali proti chlapcom z Veľkých Kostolian, kde až v závere sme zásluhou opäť Richarda Kropáča vyrovnali na 1:1 a stále si držali postupovú nádej. No ani v tomto zápase sme veľa futbalového umenia nepredviedli a skôr sa spoliehali na náhodu kedy sa nám lopta dobre odrazí. V štvrtom zápase sme vedeli že ak chceme mať istotu postupu musíme vyhrať a s tým sme do zápasu vstupovali. Odhodlanie však opäť zostalo v šatni a na ihrisku vládol chaos, hráči dlho držali loptu, nepresne prihrávali a k zakončeniu a šanci sme sa dostali len raz na konci no Šimon Rexa ju nepremenil. Zápas sme prehrali zaslúžene 1:0 a náš osud bol na nohách Nitry, ktorá musela vyhrať nad ŠKP ak sme chceli postúpiť do štvrťfinále. To sa im nepodarilo a tak sme sa stretli o konečné 7. miesto s družstvom ŠTK Šamorín. Po bezgólovej remíze nasledovali penalty, v ktorých nás podržal Dávid Kiškováč a z hráčov bezpečne premenili Richard Kropáč a Lukáš Hudec. 

Celkovo po turnaji zavládlo sklamanie z predvedenej hry či už medzi trénermi, rodičmi a aj niektorými hráčmi. Určite netreba vešať hlavy no treba sa z tohto turnaja poučiť a začať viac nad futbalom rozmýšľať. Týmto chcem nadviazať aj na situácie mimo našich zápasov kedy väčšina po odohratí sadla na tribúnu od rodiča dostala do ruky mobil, psp a iné rôzne zábavky, ktoré so športom ani nesúvisia a namiesto sledovania iných mužstiev na turnaji a všímania rôznych situácii hľadela do týchto vymožeností. Možno si poviete že v tom to nie je ale len otázkou aké mužstva boli na turnaji ostanú deti zaskočené a povedia možno dve, tri. Preto pri zápasoch, turnajoch a rôznych iných aktivitách je od ďalších akcií zakázané hrať sa na mobiloch, PSP, tabletoch a iných podobných veciach. Kto sa chce hrať nemusí na turnaje a zápasy chodiť. Aby som len nekritizoval na turnaji bolo aj pár svetlých momentov a pochvalu si za ne zaslúžia hlavne Matej Paulis, Richard Kropáč a v poslednom zápase aj Dávid Kiškováč.

zápasy: Inter žltí - FKM Karlova Ves 0:1, gól: Richard Kropáč; ČFK Nitra - FKM Karlova Ves 1:0; Veľké Kostoľany - FKM Karlova Ves 1:1, gól: Richard Kropáč ; ŠKP Dúbravka - FKM Karlova Ves 1:0; Šamorín - FKM Karlova Ves 0:0 pen. 0:2, góly: Richard Kropáč, Lukáš Hudec

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Hlohovec (12.01.2013) 5.miesto

Autor: Marek - tréner: Po dlhšej pauze sme sa opäť dostali do tréningového kolotoča. Po ešte trochu rozhádzanom týždni čo sa týka tréningov sme sa v sobotu zúčastnili veľmi dobrého turnaja v Hlohovci. 

V skupine sme dostali za súperov mužstvá Nitry, Hlohovca a Piešťan. V úvodnom zápase sme si boli vedomí, že zrejme obe mužstvá sa budú na ihrisku ešte len hľadať a tak to aj vyzeralo. Množstvo nepresností, zlé spracovania lopty a malá kreativita hráčov nám zväzovala nohy. V zápase sa ako prví ujali vedenia hráči z Nitry, no našťastie sa nám hned z ďalšej akcie podarilo zásluhou Mareka Kéryho vyrovnať. V zápase sme moc kvality nevideli, no aj napriek tomu sme ho mohli vyhrať keď Richard Lichner minútu pred koncom nepremenil veľkú šancu. V konečnom dôsledku nás táto prehra veľmi mrzela pretože práve ona rozhodla o našom nepostupe do boja o medaily. V druhom zápase sme si zmerali sily s domácimi rovesníkmi z Hlohovca, ktorý vynikali hlavne veľkou bojovnosťou. Tento zápas súper zaslúžene vyhral, pretože naši chlapci a Lucka v ňom nič neukázali. Bol to najhorší výkon na turnaji. V treťom zápase sme už vedeli že o našom prípadnom postupe môže rozhodnúť jedine víťazstvo a tri góly čo sa nám žiaľ nepodarilo. V skupine sme obsadili konečné 3.miesto kde rozhodovalo skóre, ktoré mala Nitra lepšie. Po základných skupinách nasledovali zápasy o konečné umiestnenie. Naším súperom bola Sereď. Už v úvode sa nám podarilo zásluhou Lucky streliť gól čo súpera zaskočilo a až do konca zápasu sa z toho nedokázal spamätať. V závere ešte po najkrajšej akcii zápasu sme dokázali víťazstvo poistiť zásluhou Šimona Rexu. 

Chlapci a Lucka na tomto turnaji ani zďaleka nepredviedli to čoho sú schopní a až príliš laxne pristupovali k jednotlivým herným činnostiam jednotlivca ( prihrávka, spracovanie lopty, streľba atď.) 
Nič sa však nedeje tento rok len začína a postupne sa budeme určite zlepšovať. Turnaj v Hlohovci bol výborne zorganizovaný a bol nám príkladom pri našej možnej organizácii podobných podujatí.

Zostava: Peter Krútil - Martin Makúch, Filip Marušák, Michal Kováč, Lukáš Hudec, Lukáš Holka, Tomáš Magula, Šimon Rexa, Lucia Hajková, Max Marko, Richard Lichner, Marek Kéry, Adam Šogor

Jednotlivé zápasy trvali 17 minút - naše zápasy: FKM Karlova Ves - FA Nitra 1:1 gól: Marek Kéry, FKM Karlova Ves - Slovan Hlohovec 0:1 , FK Karlova Ves - PFK Piešťany 1:0 gól: Richard Lichner, FKM Karlova Ves - FK Močenok 2:0góly: Lucia Hajková, Šimon Rexa, ... turnaj vyhral Slovan Hlohovec (1.) na penalty so Spartakom Trnava (2.)

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Petržalka Bratislava (9.12.2012)  3.miesto  !!!

Autor: Marek - tréner: Náš posledný tohtoročný turnaj sme chceli zakončiť peknou predvedenou hrou v spojení aj s dobrým umiestnením. V skupine sme nastúpili proti Petržalke zeleným, Novému Mestu nad Váhom, Lokomotíve Trnava a nakoniec proti favoritovi turnaja z Močenku. Ako prvý zápas sme nastúpili proti Petržalke, ktorá mala na turnaji dve mužstvá. To proti ktorým sme my nastúpili bolo to slabšie a tak sme mali na úvod dobrého súpera na rozbehnutie. To čo však mala byť prechádzka, sa stalo drámou pretože až do konca základnej skupiny sme sa s nimi naťahovali o postup do štvrťfinále. V ďalšom zápase sme podľahli kvalitatívne približne rovnakému súperovi z Nového Mesta nad Váhom. V treťom pre nás najdôležitejšom zápase, v ktorom sme okrem iného museli zvíťaziť ak sme si chceli udržať šancu na postup. To sa nám nakoniec podarilo po dramatickom stretnutí, v ktorom sme zvíťazili tesne 2:1. Vedeli sme, že nakoniec nás čaká najťažší súper z Močenku. Naši chlapci, ktorí už pomaly majú traumu keď počujú o tomto mužstve prehrávali 3:0 už pred výkopom. Nakoniec sme súperovi podľahli vysoko 6:0 a tak po skončení základnej skupiny svietilo v tabuľke navlas rovnaké skóre ako mala Petržalka zelení. Po tejto kuriozite museli o postupe rozhodnúť dodatočné penalty. V nich sme mali pevnejšie nervy my a na veľkú radosť detí, trénerov a rodičov sme sa tešili na štvrťfinále proti Šamorínu. Vo veľmi vyrovnanom zápase sme už už očakávali rozstrel no 10 sekúnd pred koncom sa nám podarilo strhnúť vedenie na našu stranu a tak sme sa radovali z postupu do boja o medaily. V semifinále na nás čakal opäť súper z Močenku. Chlapci zdravo nabudení po postupe, odohrali tento zápas o poznanie lepšie ako prvý vzájomný avšak aj tak to na postup nestačilo. Chlapci boli už z celého dňa trochu unavení, no nechceli sa zmieriť so 4.miestom a tak našli ešte posledné sily a v zápase proti Novému Mestu sa každý poctivo vracal, útočil a tak sme boli po konci svedkami ďalšieho rozstrelu. Naň sme poslali opäť rovnakých hráčov ako v prvom a tí opäť nesklamali a všetky penalty bezpečne premenili. Kedže súperov hráč pri poslednej penalte zbytočne vymýšľal tak mohla vypuknúť veľká Karloveská radosť. Tento kalendárny rok sme tak mohli zakončiť tak ako to v ňom vyzeralo počas celej sezóny - úspešne. Na turnaji samozrejme nemôžeme zabudnúť na pomoc oboch brankárov a takisto hráčov, ktorí v kritických situáciach zabrali aj za ostatných. Tento turnaj nám opäť ukázal prečo je futbal krásny, pretože už sme predviedli aj oveľa kvalitnejšie výkony, no vôľou a chcením sme na turnaji dominovali. Niektorí hráči z menej skúsenosťami sa nadýchali trochu turnajovej atmosféry a aj medaila môže byť pre nich dobrou motiváciou na ďalšom napredovaní.

Autor: Branko H. Zostava ktorá získala bronzové medaily:

1 Dávid Kiškováč - 26 Peter Krútil, 1.štvorka 15 Richard Lichner (C), 24 Rron Muslija, 13 Richard Kropáč, 184 Matúš Csibrei, 2.štvorka 6 Lukáš Holka, 3 Martin Makuch, 7 Jakub Hudec, 11 Matúš Kaliský, 3.štvorka 25 Hugo Pikaly, 23 Adam Šogor, 19 Branislav Trutz, 16 Sebastán Bezecný

 

Jednotlivé zápasy trvali 13 minút - naše zápasy: FKMKV - Petržalka ,,zelení,, 2:2 góly: 1.min Matúš Csibrei 1:0 , 7.min Richard Kropáč 2:1, FKMKV - Lokomotíva Trnava 2:1 góly: 7.min Branislav Trutz 1:1, 8.min Richard Kropáč 2:1, FKMKV - Nové Mesto nad Váhom 1:3 gól: 10.min Matúš Kaliský 1:3, FKMKV - FK Močenok 0:6

 

Tabuľka skupina ,,A,,:                           Tabuľka skupina,,B,,:

                                     1. Petržalka,,čierni,,   18: 4  12                      1. FK Močenok             17: 0    12

                                     2. ŠTK Šamorín        10: 8    9                      2. AFC N.M./ Váhom    11: 4     9

                                     3. MFK Dubnica         8: 7    4                       3. FKMKV                     5:12    4

                                     4. FC Nitra                5:16   3                       4. Petržalka,,zelení,,       5:12     4

                                     5. FC Senec              7:13    1                      5. Lokomotíva Trnava     4:14     0 

Keďže sme mali po odohratí základnej skupiny zhodný počet bodov, skóre, aj vzájomný zápas s Petržalkou,,zelení,, došlo k rozstrelu pokutových kopov o zápas do štvrťfinále.

FKMKV - Petržalka,,zelení,, 3:1 na pok.kopy, pokutové kopy rozstrel: Riško Lichner 1:0, Petržalka,,Z,, nedal, Matúš Kaliský 2:0, Petržalka,,Z,, 2:1 , Jakub Hudec 3:1 postúpili sme ; štvrťfinále: FKMKV - ŠTK Šamorín 2:1, góly: 7.min Riško Kropáč 1:0 , 13.min Jakub Hudec 2:1; 2.štvrťfinále MFK Dubnica - N.M. nad Váhom 2:2 - 2:3 na pok.kopy; zápas o 9.miesto FC Senec - Lokomotíva Trnava 2:1; zápas o 7.miesto Petržalka,,zelení,, - FC Nitra 0:1; semifinále FKMKV - FK Močenok 1:4, gól: 4.min Matúš Kaliský 1:2; Petržalka,,čierni,, - Nové Mesto nad Váhom 4:0; zápas o 5.miesto ŠTK Šamorín - MFK Dubnica 1:1 - 0:2 na pok.kopy; zápas o 3.miesto FKMKV - N.M.n.Váhom 1:1 - 3:2 na pok.kopy, gól: 12.min Jakub Hudec 1:1, pokutové kopy rozstrel: Riško Lichner 1:0, NMV 1:1, Matúš Kaliský 2:1, NMV 2:2, Jakub Hudec 3:2, NMV napodobnil Jakuba a nedal, Dávid chytil... sme bronzoví!!!; finále o 1.miesto Petržalka ,,čierni,, - FK Močenok 3:1

 .

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Vyhodnotenie jesennej časti sezóny: Národné Bowlingové Centrum (8.12.2012)

Autor : Branko H. Po úspešnej jesennej časti futbalovej ligy, nás čakala rozlúčka tentoraz na pôde Bowlingového centra v Bratislave na Turbínovej ulici. Zišli sme sa vo veľkom počte hráčov - hráčky, trénerov, rodičov a súrodencov detí. Atmosféra bola výborná a tak sa mohli, všetci zúčastnení vyblázniť na dráhach a pozrážať nespočetné množstvo kolkov. Boli sme rozdelení do niekoľkých kategórií. Deti hrali samostatne na šiestich dráhach a po odohratí a vyšantení ich čakali sladké pohára. (Chýbajú mi výsledky, lebo tie som ja nezapisoval, tak ak ich niekto máte môžete mi ich poskytnúť). Dospelých si nás zahralo v počte 33 osôb na dvoch dráhach,  rozdelených v štyroch skupinách. Nešlo tak ani o výsledok, kto najviac ,,naváľa,, ale predsa sme boli rozdelení do troch kategórií.

Prvá bola ,,extraligová,,(hráči, ktorí sa tomu venujú popri svojej práci...) a tu s prehľadom vyhral tata brankára s číslom ,,22,, Boris. Nahádzal úctihodných 158 bodov! Treba však podotknúť, že v tejto skupine bol jediný!!! No, ani to mu ešte nezaručilo celkovo prvé miesto, lebo po sčítaní bodov mužskej a ženskej kategórií (druhej a tretej skupiny) bol veľmi slabo na tom... :-) :-) :-)

Druhú skupinu tvorila ,,nežnejšia,, časť populácie a tu nahádzali rovnaký počet po 80 bodov -  maminky ,,2,, Ľubka a ,,11,, Zuzka. A hneď za nimi boli opäť dvojičky s počtom 73 bodov - maminky ,,6,,Janka a ,,19,, Evička. Celkovo mali našich 14 hrajúcich maminiek ,,nagúľané,, 842 bodov, čím prevýšili aj tatu Borisa. Je treba napísať ,že niektorým maminkám pomohli k lepším bodom aj ich ,,krajšie,, mužské polovičky a preto nebolopodstatné ktorá koľko mala bodov, ale že si aspoň trochu ,,zahádzali guľami,,! :-))))))

Tretiu skupinu tvorili amatéri oteckovia a tréneri. V tvrdej konkurencií o každú kolku, som Ja tata,,7,, musel použiť všetky svoje schopnosti a trafiť sa do troch dierok na guli( ja nie som zvyknutý , ani na jednu...) :-) :-):-)ň - a postupne pozhadzovať 156  kolkov. A to nie som profík, ako niekto!!! Tu mi pre istotu šliapal po krku a psychicky dal pod tlak tata,,26,, Peťo K., ktorý skosil 150 kolkov. Ešte sa na nás dotiahol tiež môj menovec s týmto čudným priezviskom tata,,21,, Filip a ukázal športový talent so 140 bodmi. A až na zemiakovej pozícií sa objavil jeden z trénerov a jedničkou na bowlingu bol Laco so súčtom 133 zranených pandrlákov. O všestrannosti Fantozziho tatu,,14,, svedčilo 113 klackov. Medzi stovkárov sa pretlačil aj jeden z fotoreportérov a tým lepším bol tata,,20,,RoboG. zo 102 odfotenými figúrkami. Celkovo odohralo v mužskej tretej skupine 18 chlapov (vrátane aj tajného agenta FBI) a zagúľalo spolu 1635 kolkov za koniec dráhy z čoho mal aj tata,,22,,Boris vygúľané oči a nestačil sa čudovať spoza jeho zarosených brílok.

1.družstvo: ,,9,,RoboM.-75 ,,9,,Andrejka-25 ,,11,,Zuzka-80 ,,20,,RoboG.-102 ,,4,,Milan-73 ,,3,,Ljoša-90 ,,21,,Filip-140 ,,14,,Vanda-67 - 652b.; 2.družstvo: ,,13,,Igor-92 ,,22,,Lucia-71 ,,5,,Petra-67 ,,12,,EvaK.-31 ,,26,,Hana-64 ,,3,,Ika-48 ,,1,,Dano-40 ,,7,,Marcela-56 - 469b; 3.družstvo: ,,8,,PeťoH.-86 ,,7,,Branko-156 ,,5,,Martin-77 ,,26,,PeťoK.-150 ,,22,,Boris-158 ,,8,,JankaHá.-64 ,,18,,Tomáš+,,24,,Rron-96 ,,15,,Michal-85 - 872b. 4.družstvo: tréner Marek-89, tréner Laco-133 ,,21,,Miška-43 ,,14,,Dalibor-113 ,,2,,Ľubka-80 ,,2,,PeťoŠ.-38 ,,19,,EvaT.-73 ,,8,,JankaHo.-73 - 642b. Záver pekného večera strávili podaktorí ešte v Machnáči, keď ho museli potom uzatvoriť aby stihli nedeľný turnaj v Dome Športu.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Dubnica n.Váhom (2.12.2012) 6.miesto

Autor: Marek - tréner:  Po prvých dvoch turnajoch, kde si takmer všetci vyskúšali zmenu povrchu pravidiel a aj systému sme sa predstavili na kvalitne obsadenom turnaji v Dubnici nad Váhom. V základnej skupine sme sa postupne stretli s mužstvami: Partizánske, Myjava, Nové Mesto nad Váhom a Močenok. 

Chlapci a Lucka boli dobre nabudení a v prvých troch zápasoch predvádzali futbal plný pekných akcií s množstvom gólov. V týchto troch zápasoch sme predviedli zatiaľ najlepšie výkony v halovej časti sezóny. V poslednom zápase skupiny sme narazili na favorita turnaja z Močenku, s ktorým sme hrali o prvé miesto v skupine a tak zaručený postup do semifinále. Po mierne zaspatom úvode sme prehrávali už 3:0 a pri súperových kvalitách bolo o zápase rozhodnuté. V závere sme síce dokázali skorigovať výsledok, ale na viac sme sa už nezmohli. Po obsadení druhého miesta sa dostali do štvrťfinále, kde sme narazili na húževnatého súpera z Bánoviec nad Bebravou. Vo veľmi vyrovnanom zápase, kde sme dvakrát viedli sa na nás súper dokázal vždy dotiahnúť a v závere keď sme už boli myšlienkami pri penaltovej lotérií, sme 10 sekúnd pred koncom inkasovali na 3:2. V mužstve a aj na tribúne nastal veľký smútok a rozhorčenie, avšak ani to nás nemôže oprávňovať k tomu aby sme hľadali chyby u rozhodcu ale práve naopak pozreli sa spätne na výkon a zhodnotili skôr futbalovú stránku zápasu. Skôr vidím príčinu v tom že nastala veľká časová medzera medzi zápasom v skupine a štvrťfinále, a naši hráči sa dostali mierne z tempa, ktoré mali od začiatku turnaja nastolené. Po tomto okamihu nás čakal ešte posledný zápas o 5-6 miesto kde sme sa stretli s kvalitným súperom z Nitry. Po riadnom hracom čase svietil na tabuli výsledok 1:1 a tak nasledovali pokutové kopy, v ktorých sme už druhý turnaj neboli úspešní. Celkovo s odstupom času bolo na turnaji ukázaných veľa pozitívnych vecí, po futbalovej stránke sme určite nesklamali, skôr sa od nás trochu odklonilo šťastie čo sa týka výsledkov. Na záver treba pochváliť v bráne Mateja Paulisa, ktorý nás nejedným zákrokom podržal a živil šance na dobré výsledky. Herne vyslovene ani jeden z hráčov nesklamal, aj keď sami vidíme, že práce máme ešte neúrekom.

Výsledky našich zápasov: FKM Karlova Ves - Partizánske 3:0 (góly 2x Richard Lichner, Filip Marušák); FKM Karlova Ves - Myjava 5:1 (góly Šimon Rexa, Filip Marušák, Lukáš Hudec, Richard Lichner, Marek Kéry); FKM Karlova Ves - Nové Mesto n.V. 3:1 (góly Lukáš Hudec, Richard Lichner, Marek Kéry); FKM Karlova Ves - Močenok 1:3 (gól Marek Kéry); FKM Karlova Ves - Bánovce n.B. 2:3 (góly Richard Lichner, Šimon Rexa); FKM Karlova Ves - Nitra 1:1 / 1:3 p.k. (góly 2x Max Marko).

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Turnaj U10: Močenok (25.11.2012) 6.miesto

Autor: Marek - tréner:  Kedže Po prvom turnaji na východe sme po týždni cestovali na ďalší turnaj do Močenku. Nominovaní boli hráči, ktorí neboli vo Vranove aby mal každý rovnaké zápasové zaťaženie. Nietorí sa pre chorobu nemohli zúčastniť a niektorí odmietli že už majú niečo naplánované. V základnej skupine sme sa stretli s mužstvami LP Domino, ŠTK Šamorín, Slovan Hlohovec a Močenok. Oproti predchádzajúcemu turnaju mali títo chlapci výhodu v tom že v hale mali o čosi viac natrénované a tak typy výhovoriek, že sme prví krát v hale nemali šancu na úspech. 

V prvom zápase sa zo začiatku obe mužstvá rozohrávali, no mierna prevaha bola na našej strane. Snažili sme sa riešiť všetky situácie futbalovo a tak vzniklo veľa pekných kombinačných akcií. V zápase sme si vypracovali tri čisté gólové šance s ktorých sa nám podarilo raz skórovať. Do všetkých troch sa dostal Richard Kropáč. V druhom zápase sme nastúpili proti mužstvu Šamorína. Ako prvá začala formácia číslo tri pre rovnaké zaťaženie všetkých. Možno to bolo pre chlapcov aj povzbudenie a práve oni boli najlepšou formáciou v zápase. O góly sa postarali postupne Bezecný, Kaliský, Csibrei a Kropáč. Výsledok bol síce jednoznačný no naša hra mala veľa chýb, ktorých sa už musíme vyvarovať. V zápase sme opäť riešili situácie pred bránou súpera zbrklo a tak sme sa obrali o šancu vylepšiť si skóre. V treťom zápase sme narazili na súpera z Hlohovca, ktorý mal veľmi silnú fanúšikovsku základňu. Celý zápas bol o jednom góle a hra sa prevažne odvíjala v strede hracej plochy. V poslednej minúte sa po dlhom výkope ( hráči boli na to pred zápasom upozorňovaní)sa dostal za obranu súperov hráč a pekne z prvej popri brankárovi rozhodol o víťazstve a aj o druhom mieste v skupine. Po tomto zápase bolo na chlapcoch vidieť sklamanie čo bolo dobré, že ich to mrzí. Žiaľ našli sa aj takí, ktorí namiesto toho aby riešili samého seba a rozmýšľali prečo nedali oni gól obviňovali Dávida a to nebolo namieste. V poslednom zápase sme narazili na najlepšie mužstvo na turnaji Močenok. Prvá štvorka súpera si robila na turnaji čo chcela a bolo krásne vidieť, že všetko majú pekne natrénované a videli sa aj naslepo. Čiže športovo treba uznať, že boli lepši a víťazstvo si zaslúžili. V zápase o umiestnenie sme sa stretli ČSFA Malacky a ani jedno družstvo nepredviedlo nič s futbalu, každý sa na ihrisku len motal a čakal na konečný hvizd a rozstrel. V ňom sme vybrali troch hráčov ( Kaliský, Hudec, Šinák). Prví dvaja svoje pokusy bezpečne premenili čo sa ale nepodarilo Maťovi Šinákovi. Maťa sme hneď povzbudili, pretože aj väčší hráči už penaltu nepremenili, skôr nás mrzí predvedená hra v zápase. 
Celkovo s turnajom a prístupom niektorých hráčov nemôžem byť spokojný, pretože ani po roku a pol nepochopili že keď sa chcú niekam posunúť musia na ihrisku jazdiť bojovať a hrať kolektívne. V turnaji sme zaostali za očakávaniami hlavne v útočnej fáze, kde naši hráči boli bez nápadu a dravosti. Naopak spokojní môžme byť s obrannou činnosťou. Osobitnú pochvalu si zaslúžia obaja brankári a Marek Kéry, ktorí boli ako jedny z mála nad svojim priemerným výkonom.

 

Autor: BrankoH. Na svôj druhý turnaj na pôde mimo Bratislavy, sme sa vybrali tentoraz do 90 km vzdialeného Močenku. Tentoraz s pozmeneným kádrom, oproti predošlému turnaju na východe republiky. Ten bol prvou témou mamičiek, pri rannej káve a jedlých koláčikov, ktoré upiekli. Ja silno zvažujem či nezamením ,,budúcu akože svokru,, a budem s ňou spať na budúce spolu v hoteli, lebo najväčší doslov k turnaju z pred týždňa mala ,,akože snúbenica,,. Tá vedela viac pikošiek ,ako čo som tam ja zažil... Tentoraz, sa hral turnaj v peknej športovej hale a dostatočne veľkého ihriska a hľadiska. Už vstupom na tribúny sme opäť nadviazali nové kontakty tentoraz so súperom z Hlohovca. Tí sa od všetkých ostatných divákov líšili tričkami jednotnej farby svojich ,,miláčikov,,! (My sme asi jediný ,,dorf,, na Slovensku, kde sa to nesmie a je na zvážení si vydiskutovať určité príkazy ,,zhora,, čo smieme a nesmieme si kúpiť za naše peniaze!!!)  Povzbudzovaním za pomoci bubna, ktorý sme my tentoraz nemali sa dávali aj patrične ,,do prúdu,,.

1.zápas v skupine A: FKMKV - LP Domino Bratislava 1:0, gól: 16.min Riško Kropáč 1:0

Zostava :1  Dávid Kiškováč - 30 Peter Krútil; 1.štvorka : 6 Lukáš Holka - 17 Marek Kéry -13 Riško Kropáč - 7 Jakub Hudec; 2.štvorka : 2 Martin Šinák - 3 Martin Makuch - 11 Matúš Kaliský - 19 Branislav Trutz; 3.štvorka : 4 Milan Masaryk - 16 Sebastián Bezecný - 18 Matúš Csibrei

Dávid udržal nulu. V prvom zápase v priestrannej hale na kombináciu, sme sa stretli s naším rivalom z ligy z opačného konca Bratislavy družstvom z Trnávky. V jeho radoch hrala nám známa, šikovná dievčina podobná našej Lucke. Tá sa mohla pri vyhlasovaní najlepších hráčov tešiť z ceny dvoch lístkov na zápas Champions League do Mníchova na súboj Bayern - Bate Borisov. Škoda, že sa tohto oveľa lepšie zorganizovaného turnaju, ako bol vo Vranove nezúčastnila naša Lucka. Mala by určite šancu bojovať o túto peknú cenu. Náš samotný zápas s Dominom bol opäť veľmi vyrovnaný a hralo sa väčšinou bez väčších gólových príležitostí. Až v 14. minúte sme súperovi podkúrili, keď Jakub prihral Riškovi a ten trafil len do brankára. O minútu na to brankár súpera zle rozohral a naša červená sedmička z diaľky minula tesne svoj cieľ. V 16.minúte vybojoval loptu Lukáš Holka, prihral loptu Riškovi Kropáčovi a ten z diaľky zavesil. Bolo to 1:0 a týmto výsledkom sa skončil aj zápas a my sme mali prvé tri body do tabuľky.

2.zápas v skupine A : FKMKV - FC ŠTK Šamorín 4:1, góly: 2.min Sebastián Bezecný 1:0 , 9.min Matúš Kaliský 2:1 , 12.min Matúš Csibrei 3:1 , 15.min Riško Kropáč

Chytal Peťo. Hrali sme so súperom, kam chodieva náš Tomáš,,Tryskáč,, tráviť voľné chvíle ku starým rodičom. Nebol, ,,našťastie,, pre mladých Šamorínčanov  nominovaný a tak sme nemali možnosť vidieť, s kým tam má nevyrovnané účty. Naši chlapci na ihrisku sa však ihneď zahrýzli do súpera a už v úvode predĺžil Matúš Csibrei hlavičkou na Seseho a ten nezaváhal zblízka, viedli sme 1:0. Náš protivník z ojedinelej akcie zakrátko vyrovnal na 1:1. V 9.minúte sme viedli po Braňovej prihrávke na Matúša Kaliského opäť o gól. V 12.minúte vybojoval lpotu v strede ihriska Marek, prihral Sesemu, ten nabil ,,Csibimu,, a viedli sme o dva góly. Na konečných 4:1 upravil v 15.minúte Riško Kropáč. V závere mal ešte dve šance ,,Kali,, ale skóre sa už nemenilo a tak sme zaknihovali druhé víťazstvo v skupine.

3.zápas v skupine A: FKMKV - FC Slovan Hlohovec 0:1

Prekabátený Dávid. Bolo nám už vopred jasné, že so Slovanom budeme bojovať o druhé miesto v skupine, lebo v poslednom zápase proti Močenku sme kalkulovali bez bodov. Hlohovec sa hlavne opieral o výborný výkon brankára, ktorý bol bez debaty najlepší na turnaji. Marek ho ohrozil len strelou nad bránu. V 11.minúte ho ohrozil z priameho kopu od polovice ihriska Jakub. Možno deväť z desiatich brankárov, by túto strelu smerujúcu pod brvno dostalo gól, avšak brankár súpera ju zneškodnil. O minútu na to udreli Hlohovčania strelou do žrde. To, čo naši tréneri Marek,,Griga,, a Laco,,Hipp,, prizvukovali našim chlapcom pred zápasom o dlhých výkopoch súperovej jedničky sa naplnilo do bodky v poslednej minúte zápasu. Naša obrana nepokryla útočníka belasých a  ,,Gargamel,, v našej svätyni neodhadol tiež dobre situáciu. Prehrali sme 0:1, lebo nám už nezvýšilo času vyrovnať. Svojím náprotivkom na tribúne sme tak museli ,,horko-ťažko,, pogratulovať k víťazstvu i keď po dohode pred turnajom sme mali viesť už o dva góly pred zápasom. Tata Milan im požičal chrániče, keďže doma mali iné starosti asi rodičia hráča čo mu,,pribaliť,, do tašky a či niečo pre rodičov? :-) :-) :-) Aj Miňov tatko to teda napokon dohodol ,,dopingom,, a bolo po spomenutých dvoch góloch, ktoré nám nakoniec chýbali v konečnom účtovaní. A ešte mi je podozrivé, prečo jeden z hráčov sa volal Masaryk T. asi Tomáš a mal podobné gény ,ako Miňo?

4.zápas v skupine A: FKMKV - FK Močenok 1:5, gól: 11.min Jakub Hudec

V bráne sa triasol Peťo-PET. Domáce mužstvo nám pohrozilo už v 12.sekunde zápasu a kto iný? Asi najlepší hráč , s číslom na chrbte,,9,, - v U10 tejto vekovej kategórie mužstiev ,ktorými sme sa kedy stretli. Je to nielen o jeho veľkom futbalovom talente a futbalovom prehľade. Prvá štvorka Močenku nás dostávala do úzkych počas celého zápasu a naši chlapci si museli pripadať, ako na ,,bezplatnom,, kolotoči. Ako - tak sme udreli, len keď boli na ihrisku aj iné domáce štvorice. O jediný gól v ich sieti v základnej skupine sa postaral ,,náš,, kapitán na turnaji Jakub, keď znižoval na 1:3. Aj tento zápas nám ukázal, že máme ešte veľké futbalové rezervy na všetkých postoch a týka sa to hráčov aj, ktorí neboli na turnaji, teda hráčov od 1 až po 27, ktorých máme v kádri!!! S domácimi sme nakoniec prehrali ,,len,, 1:5, čo bol pre nás vcelku prijateľný výsledok. V skupine sme skončili na treťom mieste.

zápas o 5.miesto : FKMKV - ČSFA Malacky 0:0 , 2:3 na pokutové kopy, rozhodujúce pokutové kopy: Matúš Kaliský 1:0 , ČSFA (6) 1:1 , Jakub Hudec 2:1 , ČSFA (14) 2:2 , Martin Šinák vedľa , ČSFA (4) 2:3

Polovicu zápasu chytal ,,Gargamel,, a polovicu ,,PET,,. V zápase o konečné 5.miesto na turnaji sme sa stretli so záhorákmi z Malaciek, ktorí obsadili tretie miesto v B skupine. S družstvom ČSFA sa v lige nestretáme a bol pre nás veľkou neznámou. V úvodnej minúte po priťuknutí lopty Jakuba Riškovi ,ten namiesto gólu ,,sundal,, bombou súperovho brankára. V zápase slabej úrovni zaujala ešte propagačná strela Braňa. Keďže sa ani jeden z tímov nevedel presadiť a vsietiť nejaký gól zápas sa skončil bezgólovou remízou. Na rad prišli pokutové kopy. V nich sa netrafil iba Maťo Šinák a tak sme obsadili celkovo na turnaji 6.miesto. Mne je ,,ťažko,, hodnotiť hru podaktorých jedincov - hráčov na turnaji a tak to prenechám na trénerské duo.

P.S.: Chcel by som sa vyjadriť k systému futbalových turnajov pre niektorých ,,našich,, rodičov. O dĺžke času, ktorý sa trávi na jednotlivých turnajoch rozhodujú vždy podmienky organizátora. Záleží od organizátorov podujatí , koľko družstiev pozvú a aký systém zvolia. Je teda, len na vás ako sa budete k tomuto staviať a či nie je pre niektorých lepšie presedlať na šachy. Tam sa dá ukončiť zápas aj po troch ťahoch, alebo môže sa stať, že potrvá aj 5-6 hodín a toľko väčšinou trvajú jednodňové turnaje a ešte k tomu treba prirátať nejaké hodinky na cestovanie!!! S pozdravom pre všetkých čitateľov a aj nečitateľov mojich príspevkov - BrankoH.

Výsledky hraných zápasov: 

- skupina A: FK Močenok - FC Slovan Hlohovec 2:0, FKMKV - LP Domino Bratislava 1:0, FC ŠTK Šamorín - FK Močenok 0:9, LP Domino Ba - FC Slovan Hlohovec 0:3, FKMKV - FC ŠTK Šamorín 4:1, FK Močenok - LP Domino Ba 5:0, FKMKV - FC Slovan Hlohovec 0:1, LP Domino Ba - FC ŠTK Šamorín 2:1, FKMKV - FK Močenok 1:5, FC ŠTK Šamorín - FC Slovan Hlohovec 0:3   

- skupina B: PFK Piešťany - Slovan Levice 0:2, FC ŠKP BA - ČSFA Malacky 0:1, Jupie Podlavice - PFK Piešťany 3:0, ČSFA Malacky - Slovan Levice 1:3, Jupie Podlavice - FC ŠKP BA 2:1, PFK Piešťany - ČSFA Malacky 2:1, Slovan Levice - FC ŠKP BA 0:0, ČSFA Malacky - Jupie Podlavice 2:1, PFK Piešťany -  FC ŠKP BA 0:3, Jupie Podlavice - Slovan Levice 0:2  

Poradie v skupine A:                                              Poradie  v skupine B:

                              1.FK Močenok              21: 1    12                            1.Slovan Levice                7: 1      10

                              2.FC Slovan Hlohovec    7: 2     9                             2.Jupie Podlavice              6: 5       6

                              3.FKM Karlova Ves        6: 7      6                            3.ČSFA Malacky              5: 6       6

                              4.LP Domino BA            2:10     3                             4.FC ŠKP BA                   4: 3      4

                              5.FC ŠTK Šamorín         2:18     0                             5.PFK Piešťany                2: 9      3

 

Zápasy o umiestnenie:

                                                 o 1.miesto : FK Močenok - Slovan Levice 3:1

                                                 o 3.miesto : FC Slovan Hlohovec - Jupie Podlavice 0:0 - 2:3 na pok. kopy

                                                 o 5.miesto : FKM Karlova Ves - ČSFA Malacky 0:0 - 2:3 na pok. kopy

                                                 o 7.miesto : LP Domino BA - FC ŠKP BA 0:0 - 1:2 na pok.kopy

                                                 o 9.miesto : FC ŠTK Šamorín - PFK Piešťany 1:0 

Vyhodnotenie najlepších jednotlivcov turnaja : Najlepší brankár - Szebellai Ján (Slovan Levice) , hráč - Mrocková Terézia (LP Domino Bratislava) , strelec - Kotlár Thomas (FK Močenok)

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

 

Turnaj U10: Vranov nad Topľou (16.-18.11.2012) 7.miesto

Autor: BrankoH.  TRILÓGIA - ,,Ďaleký Východ,,

Deň 1. Cesta za víťazstvom.

Po jesennej ligovej časti, nás čakal prvý ukážkový TRIP turnajov v halách súperov. Práve tieto turnaje, nám ukážu silu nášho kolektívu (hráčov-hráčky, trénerov, fanúšikov-rodičov...). Na prvý turnaj sme sa vydali už v piatok 16.novembra 2012 o 9:00hod. Čakal nás najvzdialenejší možný turnaj na Ďalekom východe. To čo znamená pre hokejistov Slovana - Chabarovsk a rozdiel 7 časových pásiem, to pre nás znamenal presun 7 hodín cesty ,,luxusným,,- autobusom Boeing757 vzdialený cieľ Vranov nad Topľou. Už po pár kilometroch cestou naprieč Slovenskom, som bol očarený krásnou prírodou, zrúcaninamy a zámkamy. Tých máme naozaj dosť. Krásne spomienky sa mi vyrojili, keď sa mi po mojej pravici objavil ,,zámok Ilava,,. Vrátil som sa do najkrajších chvíľ života a nezabudnuteľných pár rokov prežitých v útrobách tohto megakoncernu na odchytených ľudí. Hlavne na nezabudnuteľné ,,mydľové párty,, v sprchách s rôznofarebnou pleťou chlapov!! Do svojej batožiny som si pre istotu pár mydiel pribalil a dúfal, že ich aj využijem. Zopár týchto príbehov som rozpovedal aj staršej generácii, nachádzajúcej sa na palube nášho tryskáča. V ich očiach som videl aj trochu závisti a túžbe po mydľovej párty. :-) :-) :-) Na turnaj spolu s nami vycestovali aj ,,mrnkáči,, z 2004-iek. To by som ešte pretrpel, ale to ,že ich mamičky nevedia napiecť sladké koláče a oteckovia neprinesú povzbudivé nápoje do autobusu, to ma zaráža! Je pravda, že to bol ich prvý spoločný výlet s nami a nevedia ešte čo sa patrí! Takto sa museli prispôsobiť naším zvykom a vypiť posledný ,,kalíštek,, horkosti už pod kopcami Vysokých Tatier. Bola to ich nováčikovská daň z neskúseností. Karloveským ,,faganom-saganom,, ubiehala cesta v celku dobre, lebo po vzore škrteľovcov, weissovcov, saparovcov...im v ušiach vyhrávala muzika v štýle Gangnam Style a pred očami blikali PSP-čka. Už na prvej prestávke, na parkovisku v Martine som musel Riškovi Lichnerovi rozlepiť viečka, lebo mu už ani neklipkali, ale jeho hamšíkovský kohút na hlave stál nedotknuteľný. Maťa Paulisa som musel preberať k životu, lebo ten ani nedýchal pri zvieraní elektronickej hračky. Keď už všetci boli povinne na čerstvom vzduchu a oprieť malého pipíša na pumpe, vykonal som kontrolu autobusu. Tu som na zadných sedadlách objavil troch sediacich ,,dlháňov,, na čele s Ninom, ktorým nebolo možné vziať PSP-čko z rúk. Mali ho priškvarené k dlaniam a až po použití hasiaceho prístroja im ho bolo možné odobrať. A tak aj oni sa odhodlali vykonať určitú potrebu - samozrejme bez zbytočných poznámok. Po krátkej prestávke, deti netrpezlivo naskákali do ,,tryskáču,, a mohli ďalej fičať na PSP-čkách. Keď už bolo potrebné vykonať ďaľšiu povinnú prestávku, za tunelom Bôrik sa nám všetkým rozjasnilo. Pohľad na končiare Vysokých Tatier nás prinútil si odpočinúť na parkovisku Batizovce. Detí mali zábavu z prvého ľadíku na chodníku a detského ihriska. A tak sa do sýtosti spolu s ,,Našou Gabikou,,- opatrovateľkou detí a ich trénerov, vybláznili. Rodičia sa potešili z prítulnej reštaurácie. Chuť ,,lahodnej kávičky,, nám doznieva na chuťových pohárikoch ešte dodnes! :-) :-) :-)  Potom nás čakal posledný úsek našej cesty. Chlapcom sa vybíjali baterky na hracích prístrojoch a začalo to byť náročnejšie. Na rozhraní Prešovského a Vranovského okresu, nás čakala sprievodná policajná eskorta. Tá nás chránila posledných 20 km, pred vítajúcimi fanúšikmi tmavšej pleti popri ceste, až po náš päťhviezdičkový hotel. Po rozdelení kľúčových hráčov pred hotelom do izieb, nás čakalo ubytovanie na druhom poschodí. Ihneď po príchode na izby, sa nám tieto ligotavé hviezdičky hotela zjavili. A tak som dal povel pootvárať okná , aby sa tie hviezdičky rozbehli po Vranovskej tmavej oblohe. Po chutnej večeri sme sa vydali na rozlosovanie turnaja. A to sme už dávali všetkým najavo, že aj My sme na východe doma! A že FKM - je na Slovensku najlepšia a to sme ešte ani nehrali!!! Za pomoci tónov bubna a našich pokrikov, sme nadväzovali prvé kontakty s našími rovesníkmi z neďalekého Martina a poľského Ślask Wroclaw. Na vylosovaní bol prizvaný náš kapitán Šimon a ten rozhodol svojou rukou o osude našich súperov. Po tomto slávnostnom akte, sme sa všetci pobrali na ubytko a bez rozdielu veku, pohlaví a funkcií, sme sa uložili na leháro a začali snívať o ceste na zlatý piedestál k triumfu na turnaji. Akurát v niektorých apartmánoch, ktoré boli na piatom poschodí vládla pohoda, klídek a tabáček... 

Deň 2. Radosť a smiech - Slzy a plač.

Slnečné vranovské ráno, nás vítalo a po raňajkách v hale nás prijalo za svojich. Nabudený, aj niektorí prebudení, sme s ohromnou túžbou očakávali hvizd rozhodcu nášho prvého zápasu. Mali sme možnosť hrať v otváracom zápase turnaja, ktorý sa začal s 20 minutovým oneskorením. Dôvodom bolo množstvo chlapcov z iných mužstiev, ktorí mali záujem o autogramy našich superhviezd.

1.zápas  FKMKV - Rožňava 1:3, gól: Miško Kováč na 1:3

Zostava: Maťo Paulis (Peťo Krútil); 1.štvorka Filip Marušák - Miško Kováč - Riško Lichner - Jakub Hudec; 2.štvorka Lukáš Hudec - Tomáš Magula - Max Marko - Šimon Rexa; 3.štvorka Maťo Gers - Martin Makuch - Marek Kéry - Lucia Hájková

V bránke ,,stál Maťo,,! Tak, sme nastúpili proti súperovi z Rožňavy. Chlapci a Lucia, sa postupne prestriedali aj v iných formáciách vo všetkých zápasoch. Peťo s Maťom, sa v bráne  striedali na každý zápas. U nás v 2003-kách si zahrali všetci rovnako dovolím si tvrdiť bez ohľadu priebehu zápasov - lebo u nás nemáme strelca, ale množstvo strelcov a sme jeden kolektív. To nie, že by som sa chcel niekoho z trénerov dotknúť v 2004-kách (ale je to moja reakcia na poznámku z autobusu cestou domov - a ja mám právo kritizovať ,ako jediný!!!). V zápase s Rožňavou, sme expresne rýchlo už v 3. minúte  strelili gól. No žiaľ nechtiac do vlastnej brány, ale aj to sa stáva. Chlapci sa nevedeli na palubovke presadiť, šmýkalo sa im to a tak sme v 10. minúte prehrávali už 0:3. Až v 13. minúte upravil Miško po rohovom kope Maxa na 1:3. Keďže sme už nič nevymysleli do konca zápasu a ani súper, tento výsledok zostal aj po odohratí prvých 18 minútach turnaja. V šatni sa nám trochu zaslzilo.

2.zápas FKMKV - Vranov nad Topľou 1:3, gól: Jakub Hudec na 1:0

Tentoraz ,,stál v bránke Peťo,,! Akoby cez kopirák, sa začal aj druhý zápas proti domácemu celku v čase obeda. Jakub zakončil našu akciu v 3.minúte tentoraz strelou do súperovej brány a tak sme si zakričali spoločne gól. Bolo to 1:0 v náš prospech, ale hladný súper krátko na to vyrovnal a šiel si po svoju korisť. Naši fagani sa ťažko spamätávali zo zmätkov a v 13.minúte bolo opäť 1:3 v prospech súpera, ako v prvom našom hranom zápase. To už aj Peťo vyhadzoval loptu súperovi na nohu, nech sa sa nemusia trápiť o ňu bojovať. V závere sme si ešte ako - taký tlak vytvorili, ale Jakubova strela skončila na chrbte obrancu súpera a Riškova strela opečiatkovala brvno. Nevedeli sme streliť gól a tak po zápase prišli na rad väčšie rumance viacerých hráčov. To sme museli všetkých ukľudňovať a ,,materinsky,, hladkať. V tento vystresovaný moment mi zazvonil v nevhodnú chvílu mobil a nedokázal som vysvetliť, že momentálne na ,,Ďalekom východe,, nemôžem podávať informáciu o dianí pre veľký hluk a vzlyk v šatni. A tak som to zložil, no a na to mňa zložila,,SMS-ka,,. V tú chvílu som stratil domov, lebo ma očakávalo tornádo,,Sendy,,! Vidinu  návratu teplého domova som sa podujal zjednávať aspoň so súpermi a ich mamičkami. Vznikli prvé kontakty a ja som veril, že ,,Naši,, začnú dosahovať lepšie výsledky. Boli sme po výdatnom obede a nás čakali vraňari z Košíc.

3.zápas FKMKV - Košice 3:8, góly: Riško Lichner na 1:2, Marek Kéry na 2:3, Riško na 3:8

Lopty za chrbtom tentoraz vyberal Maťo. Na tento duel, sme posilnili aj na trénerskom mieste a v role hlavného ,,kauča-došlého z gauča,, sa objavil Laco, že reku aj nech jeho bolí ,,trochu,, hlava. Rátali sme s tým, že deň pred tým zložil trénerské skúšky v Košiciach a bude znalý pomerov a mať hru súpera preštudovanú. Žiaľ tento ťah sa nám nevydaril. Súper nás začal rozoberať ako kocky z Lega, kým nie sú ešte poskladané. Filip uvedomujúc si silu súpera dal loptu, ktorá šla za bránu od modrých, radšej na roh. Následne zazrel trénera Mareka a rozplakalo sa mu jedno oko. Po rohovom kope súpera už aj druhé a radšej sa na ten Marekov výraz ani nepozrel a šiel dole z ihriska. Ja, som ten pohľad ale videl! :-)))) Prehrávali sme 0:1. Začali sme teda novými variantami. ,,Tryskáč - Tomáš,, to skúšal na súpera s tým ,že si viazal šnúrky na halovkách a sledoval s prehľadom loptu (podotýkam nemal kopačky na trávu - informácia pre trénera Mareka). Očakával asi, že mu súper pomôže a nestrelí s tou loptou, na ktorú sa tak upriamene díval druhý gól. Potom aj Maťo chytil Peťove maniére a že čo je on menéj? Aj on začal nabíjať chlapcom súpera, nech si zastrielajú. A oni si veru zastrieľali. Nepomohol ani občasný drsný pohlad Lukyho v obrane. Súper skončil na cifre 8 a my sme boli radi, že to skončilo aspoň 3:8 v náš neprospech. Dumali sme čo ďalej? Tréner Marek prišiel s otázkou, či nie sme na vine my rodičia a nedávame príliš veľa hlasiviek do toho! A že, či na na ďaľší zápas, ktorý sa má odohrať v druhej hale(,,väčších rozmerov,,), by sme  si my rodičia nemohli odpočinúť?

FUTBAL Z INEJ GALAXIE -2004-ky

 Ako správny fandovia sme si toto vzali k srdcu a ešte pred tým, ako sme opustili halu povzbudzovali sme opäť našich ,,mrnkáčov,, z 2004-iek. Tí pod vedením skúseného trénera ,,bez vlasov,,- ( to preto ich nemá, že nevie kam má zaradiť dvoch hráčov v mužstve, na aký post ich dať? Lebo s ostatnými nemá problém.) - disponujú širokým kádrom. Veď okrem hráčov v poli, mal k dispozicií aj 10 hráčov na lavičku. Do brány mali vysokého Maťa Mišoviča a malého Nina Marcelliho (ďalej budem používať len Nino a Mišovič, aby sa to lepšie čítalo). Proste boli pripravený na každú variantu súpera. V obrane hral z jednej strany Mišovič z druhej strany Nino. V útoku pre istotu z jednej hral Nino a z druhej Mišovič. Je to vcelku zaujímavý systém, aký hrajú 2004-ky a to prosím pekne, Nino je 2005-ka, takže s týmto hráčom najlepšie platený tréner v Karlovke, môže rátať aj o rok. Vytvorí sa tak v 2005-kách nové duo ,,Max-Pino,, a ,,El-Nino,,(lebo aj náš Max je 2005-ka a FKMKV bude mať už aj tento ročník). Súperi si dlho nevedeli poradiť s týmto vyspelým kádrom 2004-iek. A je v celku zaujímavé ,že pri tomto ,,širokom,, kádri sa presadili strelecky Mišovič a Nino , a či Nino a Mišovič? Proste boli najlepší strelci mužstva - a ešte k tomu jediní !!! O tejto taktike nepochybne letí chýr aj do sveta a dostane sa aj do uší trénera Mourinha a možno sa tento systém uplatní aj v našej Corgoň lige, lebo takýchto corgoňov nemá žiaden klub...ani Slovan, ani Trnava , a ani Myjava a to sú už inééééé mužstvá...)))

Aspoň títo fagani, nám robili radosť víťazstvom na turnaji. My rodičia sme už boli vyčerpaní a tak sme sa opäť vybrali, do miestnej kaviarničky, ako ráno medzi 1. a 2.zápasom. Nerobili tu síce takú ,,lahodnú,, ako na parkovisku pod Tatrami, ale za to bola robená Láskou! Mal(i) sme to tu vcelku všetko pod kontrolou a Vranovčania-ky pred nás začali padať na kolená. Trochu sme popremýšľali o skandovaných pokrikoch, aké dáme v novej hale? A čím zaskočíme súpera? S pozvánkou na kávičku, na druhý deň, sme následne opustili miestnu vychýrenú kaviareň, kde bolo len ťažko možno získať miesto. A tak, pobrali sme sa sledovať štvrtý zápas.

4.zápas FKMKV - Snina  3:4, góly dali Marek Kéry - Jakub Hudec - Šimon Rexa

Asi Peťo sa snažil medzi žrďami. O tento zápas bol mimoriadny divácky záujem, čoho výsledkom bolo, že bolo beznádejne plné. Nepomohli žiadne úplatky a ani novinárska akreditácia a tak sme vám nemohli priniesť on-line informácie a ani štýl hry. Môžem Vás, ale ubezpečiť, že tréneri sa určite neodhodlali k taktike ,,mrnkáčov,, a za to dám aj vlasy do ohňa. Lístky na zápas dosahovali v Čiernom nad Topľou (to je kúsok od Vranova - aspoň vidíte, aký chýr letel o nás) astronomickú sumu. Keďže si nás vysoko vážili, tak nás dali do ,,prúdu,, vo VY-aj-PI altánku hneď vedľa ,,veľkokapacitnej haly a nášho hotela, ktorý bol už bez hviezdičiek. Mali sme teda 2v1 a pohodlne usadení, sme mohli počúvať on-line prenos na internete. Avšak niekto prestrihol káble od Wifiny a boli sme nahratí. Po zápase sme šli oproti kolektívu. Triasli sme sa z obavy, aby tento už odohratý zápas nebol víťazný, lebo neviem, či by nám ešte tréneri povolili fandiť? Našťastie sme prehrali a ako správny fandovia sme šli spolu s našími ,,Hviezdami,, na večeru. Boli sme za to, aby sa zbytočne neprejedali, lebo nás čakal ešte jeden nočný zápas. V tomto sme dostali plnú podporu kucháriek a chlapcom prispôsobili porcie a takisto aj nám fandom a trénerom. Sme jedno srdce, jeden tím! Sme Karloveský tím!

5.zápas FKMKV - Prešov 1:0 !!!, gól myslím, že dal Max Marko a myslím, že to bolo na 1:0 - v tom čase som na tribúne mal iné povinnosti

Brankár ,,Zero,, bol Maťo. Na tento zápas sa tešili všetky naše deti a aj mladí tréneri, lebo sa hral v čase akom sa hráva Champions Leagua a tak mali posunutú večierku. To nehovorím o nás fanúšikoch, ako nás vyviedli z ,,prúdu,, týmto časovým sklzom. V prípade víťazstva, sme mohli ešte riadne zamiešať s citmi niektorých mužstiev. Už od začiatku sme dostávali súpera pod tlak spravodlivými verdiktami rozhodcu. Mne však dvíhali tlak počas zápasu dvaja ,,tiežfanúšikovia,, koňarov svojími urážlivými rečami na adresu našich chlapcov a Lucií. To, že som ich so Števom pretrúbil a prebubnoval a ešte sme ich aj spolu s ostatnými mamičkami prekričali ich tiež trápilo. Aj po ,,vymyslenom,, pokutovom kope na Maxa - alias Drogbu, začali skákať do detí, som to ešte ustál. No, ale keď Luky netrafil do úplne odkrytej brány po rohu a začali na mňa útočiť, že nevieme dať inak gól, len s prispením rozhodcu, tak to som už neuniesol a dal som im odpoveď zdrobneninkou. Rátal som s tým, že mám za sebou kamaráta z vojny domorodca z Vranova a že aj Dalibor-Fantozzi by sa za mňa postavil a hasil oheň v hale. Skoro som sa prerátal, lebo Pina ma upozornila, že áno určite by sa Dalibor-Fanntozzi postavil za mňa, aby ma podržal ako fackovací pytel. Bol našťastie ďalej a tak som musel odstrčiť Ultras-Prešova sám. Mali rešpekt. Čo sa týkalo diania na ihrisku, moc som toho už nevidel... Len sa mi dostalo do uší a Pine do mobilu, že sme nečakane vyhrali 1:0!!! Výsledok doma nejako ,,našich-fan,, neohúril a zaujímali sa skôr o potyčku v kotli! Tam som s prehľadom zvíťazil na body a tým aj niektorých Ultras na Dlhých Dieloch rozosmutnel! A tak nás čakala noc plná ,,prúdu,, zážitkov. Teda všetkých okrem mňa! Mňa nikde na izbu nechceli a tak som s mydlom chodil nočným Vranovom a počúval moje dva obľúbené hity:,,Blúdim po Vranove sem a tam, sem a tam...blúdim po Vranove sem a tam , sem a tam...,,   a  ,,Proč mne nikdo nemá rád?,,    - Na niektorých izbách bolo počas spánku všetko dovolené. Veď sme vyhrali, tak prečo nie? Luky nebol spokojný asi s dĺžkou postele a tak radšej spal na šírku(viď foto-malo, by byť neskôr na FB). Maxovi pretrčali nohy z postele,asi narástol po takom výkone. A tak, asi jeho spolubývajúci Lucia so Šimonom z obavy, aby nespadli z lôžka, spali rovno spolu na koberci. V skorých ranných hodinách mi  môj Jakub - Kubko - Mrkvička - Červená Sedmička(JKMČS) - (inak veľmi to šikovný chlapec - asi bude po jeho tatovi) zvestoval správu z tejto izby, že Lucií plače decko!! Hmmm-decko? Pomyslel som si. Nejako skoro nééé, šak boli spolu len dve noci. Nakoniec vysvitlo, že Lucka má v mobile nahraté plačúce dieťa... 

Deň 3. Chuť palaciniek a nechuť bryndzákov.

6.zápas FKMKV - Michalovce 3:1, góly 1:0 Riško Lichner, 2:0 Miško Kováč, 3:0 Lucia Hájková

Peťo nás držal v bráne. V druhý deň turnaja nás čakala skupina len o udržanie sa. Aby sme sa mohli vrátiť aj o rok, potrebovali sme aj niečo povyhrávať. Bez ambícií získať nejakú medailu nás čakal súper z Michaloviec. Proti tomuto súperovi sme už fandili v oklieštenej zostave, lebo 2004-ky fanúškovia sa ,,opustili,, a opustili aj nás. Dvaja naši Robkovia fotili, Števo trúbil, Fanntozzi sa radšej vyhýbal tribúne, aby mi nemusel robiť ochranku, a tak som zostal na tribúne sám s Pinou a Vierkou. Do Michalovských ultras som sa radšej nepúšťal a na tribúne som si nechával odstup, lebo to bolo iné kafe. Už po prvom rannom zápase, čo Michalovce odohrali proti Košiciam, jeden z ich ,,fan,, napadol rozhodcu a bolo horúco. Preto sa do Michalovčanov pustili už od začiatku radšej naši chlapci a ,,novopečená mamička,,. Je pravda, že to mala pod patronátom Vierka. Jéj nastolený ,,Pinochetou režim,, nie každému sedel. Neverili sme vlastným očiam, čo dokáže jedna ,,voľnejšia,, noc spraviť s celým kolektívom. Na 1:0 dal už v úvode zápasu po autovom vhadzovaní Lukáša hlavičkou Riško a nastal oslavný tanec v štýle Gangnam Style celej štyrky. Najkrajšou akciou zápasu, bol asi zahrávaný voľný kop Luciou na MaťkaG., ktorý úplne voľný nemal absolútne záujem ublížiť lopte a tak ju radšej prenechal súperovi na protiútok. No typický MAT. (Pozn.:čudujem sa RoboviG., že udržal po tejto akcií videokameru v rukách a neskončila o poschodie nižšie...viď video na FB).  Po zahratí rohového kopu Jakuba upravil Miško na 2:0. No a keď to nefungovalo od Lucií na MaťkaG., tak to zafungovalo opačne od ,,MG- MATA,, na ,,novopečenú maminu Luciu,, a viedli sme už 3:0. Súper ešte v posledných sekundách upravil na 3:1 v náš prospech. Opäť sme zvíťazili a tak sme pokračovali vo víťaznom ťažení začatom z predošlého dňa. Na tribúne sme to ustáli a tak sme sa po zápase vybrali do ,,našej,, kaviarničky , kde nás (mňa) ž netrpezlivo čakali s ,,láskavým,, mokom a galaprehlaidkou. Nejaké vitamíny sme kúpili aj deťom v miestnom nákupnom mrakodrape.

7.zápas FKMKV - Fomat Martin-U9 4:0, góly 1:0 Jakub Hudec, 2:0 Šimon Rexa, 3:0 Lucia Hájková, 4:0 Marek Kéry

Druhé ,,Zero,,Maťa. V skupine sme mali v tento deň aj mladších chlapcov z Martina U9, s ktorými sa o výsledku dohadovalo korektne už v piatok vo večerných hodinách. A to sme ešte nevedeli ,že spolu na seba narazíme. Usporiadateľ sa nám ich rozhodol prideliť, že aby aj iné mladšie mužstvá mali rovnocenných súperov. Škoda len, že nám nepridelili aj nejaké U8-čky , aby sme si aj zakombinovali. :-) :-)  Ale nie!Tieto mladšie mužstvá nám boli pridelené z dôvodu, že niektoré iné sa odhlásili z turnaja a neprišli. Usporiadateľ to vyriešil týmto spôsobom, že nám ich pridelil v skupine o udržanie sa.  Siedmy zápas bol pre nás ozaj šťastný. Gólový účet otvoril bombou z otočky Jakub-,,JKMČS,,(naša sedmička- skrátená prezývka-viďhore). A že noc prospela aj naším spáčom na koberci je dôkaz strelených gólov v podobe ,,tatu a mamu,, Šimona a Lucií. Dôkazom toho, že sa nám rodia noví špecialisti hlavičkári - typu ,,Horst Hrubesch,,- Mareček a lopta mu nohe skôr zavadzia, svojím výskokom uzemnil všetkých a uzavrel skóre na 4:0. Súpera sme museli, aj po nejakých dohodách a známostiach šetriť! Po dvoch náročných zápasoch, sme si prestávku krátili všetcia ,,bojovým,, umením vo vedľajšej hale, ktorá bola určená pre deti (viď fotky na Facebooku - FC Karlovka2003). Po vybláznení sa všetkých aktérov dobre padli aj nejaké vitamíny a tak pred nami bol zápas so súperom z Poľska.

8.zápas FKMKV - Ślask Wroclaw 5:2, góly 1:0 Max Marko, 2:1 Maťo Makúch, 3:1 Jakub Hudec, 4:2 Riško Lichner, 5:2 Riško Lichner

Medzinárodné víťazstvo Peťa. Súper, s ktorým sme museli nadväzovať kontakty aj inou rečou, akou nám jazyk narástol, nás chcel obrať o body v treťom nedeľňajšom zápase. Tentoraz sme na tribúne nemali žiadne problémy a museli sme vynechať z repertoáru náš povestný bubon, lebo niektoré mamičky z Poľska, mali ,,ubolené,, hlavičky. Za to mladých ,,kibicov,, sme nechali povzbudzovať svojích starších rovesníkov. Podstatné bolo, čo sa dialo na palubovke. Prvá polovica zápasu bola vyrovnaná, lebo po úvodnom góle Maxa súper stačil ihneď vyrovnať. Misku váh naklonili na našu stranu, až gól Maťa Makúcha z priameho kopu a následne zaváhanie v obrane súpera využil ,,Kubko-Sedmička,, bombou do stredu brány. Mladý tím poľskej ekipy ,,pilki nožnej,, (futbal-po polski) síce stihol ešte skorigovať, ale potom svoj tanec Modlivky v štýle Gangnam Style dokonal dvoma gólmi Riško. To, že sme zdolali tohto súpera ešte neznamená, že sme najlepší aj v Polsku, lebo súper to bol nadmieru zdatný a mal technických hráčov. Nevyšli mu len príležitosti, ktoré mal a tak vyšiel bodovo naprázdno. Chlapci v zelených dresoch ,sa tak smutne museli pozerať na červeno-bieliy víťazný tanec Karlovky po zápase. Naprázdno, však nezostal blok trénera mladých poliakov, ktorému som poskytol naše kontakty.

9.zápas FKMKV - Košice-U9 11:0, góly 1:0 Mišo, 2:0 Tryskáč-Tomáš , 3:0 Tata-Šimon , 4:0 Mama-Lucia , 5:0 Hlavičkár-Mareček , 6:0 Kubko-Sedmička , 7:0 Kubko-Sedmička , 8:0 Max-Drogba , 9:0 Hlavičkár-Mareček10:0 Riško-Modlivka , 11:0 Maťo Makuch- NA ZDRAVIE! (tata platí rundu)

Obaja s čistým kontom Maťo a Peťo. Na posledný zápas sme nastúpili v odhodlaní zvíťaziť a dokázať našu nedeľnú neporaziteľnosť. Ukázať, že sobota bola len omylom a boli sme neznalí tunajších pomerov.V sobotu sme nemali podchytených všetkých rozhodcov a organizátorov, čo v nedeľu už klapalo na sto percent. Opäť sme sa stretli s hráčmi Košíc, tentoraz mladšou generáciou a tak sme chceli odčiniť prehru z prvého dňa turnaja s ich staršími vrstovníkmi. Už prvý prudký vhadzovaný aut Miškom, si radšej brankár koňarov vrazil loptu do brány a nenechal umožniť  presadiť sa hlavičkára Mareka. O minútu na to sa pomýlil netradične ,,Tryskáč -Tomáš,, a namiesto nohy súpera zasiahol loptu. Kopal priamy kop a bol z toho gól. Gesto, akým oslavoval gól je na pováženie, lebo mňa bolia kolená ešte teraz, keď si na to spomeniem. :-))))))  Naša Karlovka si zo súpera začala robiť trhací kalendár a otázkou bola, len výška skóre v náš prospech. Opäť sa nezaprel ani náš ,,novozložený párik,, a potvrdilo sa, že keď dá gól jeden dá aj druhý. Najprv Šimon a hneď na to Lucia. A to nehrávajú spolu v útoku, to by bol iný párik. Šimon by určite aj prihrával Lucke na góly a nikto by ju nefauloval. Bola by nedotknuteľná - Zorro pomstiteľ by bol po ruke. Táto taktika je na uváženie pre naše trénerské duo Marek Griga - Laco Hipp, veď aj 2004-ky majú svoju taktiku!!! Ale nechcem sa tu miešať do toho... som len Prezident! Mám predsa, len nejaké slovo a tak som po tomto góle vyhlásil:,, Že koho dieťa dá gól,toho rodič platí rundu!,, Vcelku sa nám to zapáčilo a tohto hesla sa chytil ako prvý Marek-(HH) a zvyšoval na 5:0, no ako inak hlavičkou! To som prvý raz videl Vierku neradovať sa po góle jej ,,dlháňa,,. Za to Pina sa radovala o stošesť...!!! Explózia radosti vytriskla u Vierky vzápätí na to, keď Jakub strelil dva idúce góly po sebe a to mi už trochu cvrklo do gatí... Našťastie trénerské duo MG+LH poslali na ihrisko aj iných hráčov. A aj tým sa strelecky darilo. Najprv Max, a Pina s Fanntozzim boli na rade. Mareček bol opäť na ihrisku a bol proti tomu, aby všetko zlízli Maxovi rodičia. Ja som sa bál, aby sa zas nepodarilo skórovať aj môjmu Kubovi, veď sú tam aj iný na to. Čakali sme na to, či nejaký ten gólik nedajú aj Tomáš-Tryskáč, alebo Filip s Maťom Gersom a bude posledný, veď aj oni tam mali tatkov. Okrúhlu desinu dal Riško-Modlivka a tanec Gangnam Style bol znovu na scéne. Výsledok síce spečatil Maťo Makuch a tak otca čaká pekný ,,účet,, ale tento zápas mal aj dohru po záverečnom hvizde rozhodcu. Hlavnými aktérmi incidentu boli opäť Max + konfliktný rozhodca z rána v zápase Michalovce - Košice +  tréner Košičanov a pre istotu + aj moja ,,maličkosť,,!

Podrobný popis Vám tu zanechám aj kvôli disciplinárke: Bežali posledné sekundy zápasu, keď sa Max zmocnil lopty a rútil ako tornádo na súperovu bránu. Rozhodca však odpískal koniec zápasu a Max nelenil a vystrelil aj po záverečnom hvizde na bránu hostí (tak asi 3-4sekundy po odpískaní). Lopta sa odrazila od žrde spätne do hlavy brankára Košíc načo nastal plač malého ,,vraňara,,. Pribehol tréner súpera a už chcel riešiť Maxa, no našťastie sa do cesty postavila Pina - Maxova mama a to radšej tréner Košíc zdupkal, keď ju zbadal! A to si Max neodpustil ešte jedno gesto,ktoré radšej nekomentujem! Ja som medzitým už naháňal na rozhodcu! Čudujete sa, že prečo? No šak aj východniari sa čudovali, že to tam ešte nemali, aby niekto vyhral 11:0 a naháňal rozhodcu. Tak som im vysvetlil, že Max mohol dať posledný gól v zápase a runda mohla ísť na rodinu Fanntozziovú. Po vysvetlení okolností, sme si tak nakoniec priateľský tlapli. To ešte doznievali v hale víťazné chorály našich ratolestí....Karlovka nalepšia na Slovensku!!!

Víťazne sme opustili halu a vybrali sme sa rozlúčiť s naším hotelom toho času bez hviezdičiek. Spoločne s úsmevom na tvári aj s 2004-kami sa naše všetky ,,Superhviezdy,, bez problémov pobalili. Na izbách sme zanechali väčší bordel, ako sme doň prišli. Po zanechaní svojho ,,smradíka,, sme pozatvárali všetky okná a zabuchli za sebou dvere. Verili sme v skorý návrat tých piatich hviezdičiek, čo sme vypustili pri ubytovaní na Vranovskú oblohu, aby nás pustili bez problémov na spiatočnú cestu domov. Ešte pri bežnej námatkovej kontrole vyprataných izieb, keď už všetci sedeli v aeropláne som objavil čosi pre ,,mňa,, veľmi zaujímavé. V zelenej krabičke, maličké a voňavé a nepoužité......bolo tam mydiéééélko. A tak som ani ja neobišiel z turnaja naprázdno. Veď možno sa zíde v prípade, že by ma cestou naspäť niekde vysadili a ja by som potreboval cestovať stopom. No netešil som sa dlho, lebo v autobuse mi ho odobral so širokým úsmevom náš brankár Peťo. Široký úsmev mali aj ostatné deti na tvárach, lebo okrem medailí, ktoré sme na turnaji nezískali, si vyžobrali cestou domov prestávku na palacinky. My sme sa nezúčastnili slávnostného vyhodnotenia, lebo2004-ky skončili štvrtý a my celkovo siedmy. Polska ekipa sa zúčastnila slávnostného vyhlásenia a to i napriek tomu, že mala rovnako dlhú štreku, ako my. Oni však cestovali luxusným ,,Medveďom,, na rozdiel od nás. Preto sme sa rozhodli vycestovať čím skôr. Čakala nás presne rovnaká trasa naspäť domov, ako do Vranova. O 15-téj hodine sme sa presne pohli z parkoviska. To už vopred vyrazili, aj niektoré súkromné autá popredu, dojednať miesto, palacinky pre deti a bryndzáky pre rodičov na Dechtároch. Medzi nimi i Fanntozzioví, ale bez Maxa, ten sa nás držal ako kliešť a mal som obavy, či práve ony niečo na Dechtároch vybavia, keď sa tam objaví aj Pina? Ja som mal však obavy a trochu som si aj cvrkol, či prejdem cez Prešov? Ale mal som šťastie! Krátko pred Ľuboticami nás predbehli Poliaci a my sme sa s nimi stretli na parkovisku cik-pause. Tu sme si požičali od nich cenné trofeje a zeleno-bielu vlajku. Veď také má aj Tatran Prešov klubové farby. Oni si pre istotu a do zálohy vzali, naše evidenčné čísla autobusu a vlajku Karlovky. Dohodli sme sa, že sa stretneme za Prešovom na veľkom parkovisku a vrátime si cenné suveníry. Pre nás to bola vcelku zaujííímavá cesta, lebo sme videli ako ,,Ultras,, Prešova polskim kibicom rozbíjajú autobus a nám mávajú. Je vidieť, že sme na Slovensku a nás majú všade radi. Neviem, ako to chápali Poliaci, keď sme sa opäť stretli a vymenili si ,,požičané,,. Nič sme nevysvetľovali a radšej uháňali na Dechtáre. Vôňa palaciniek a bryndzákov nás pritiahla až na Liptovské ,,More,,. Tu sa skončilo aj moje trojdenné bozkávanie so všetkými mamičkami, keď som ich videl jesť brayndzáky a tie ja nemusííím. Bŕŕŕ!!! Ako správny chlap, som si dal s deťmi palacinky plné džemu a šľahačkou... Mal som to premyslené, lebo ja som si neobjednal žiadnu porciu. Vedel som, že deti nedojedia a sa mi újde od nich. A tak som aspoň ušetril z ,,karloveskej klubovej pokladnici,,. Veď nám hradili celý pobyt na východe a všetky výdaje!!! :-):-):-) Ja som si vcelku pochutnal na palacinkách a bolo mi ľúto tých nedojedených porcií. Nevládal som, posledná palacinka mi pri odchode liezla cez uši von. A na prvej som sedel, už v Ružomberku! Mali sme dosť časvý predstih a tak mi všetci vyhoveli. Stihol som sa zastaviť na kávičke ešte v Martine, veď som tam mal niečo ,,rozrobené,, už počas turnaja. Keď nám hlásili poruchu na aeropláne, krátko pred Bytčou a pilot musel použiť núdzový prelet mimo diaľnice až po Považskú Bystricu. Tam sa podarilo závadu odstrániť a tak sme ešte chvíľku hľadali správnu ,,ranvej,, na zoradenie do správneho pruhu a rodičia ,,prúdu,,! Na posledných kilometroch našej cesty domov, sa už nič mimoriadne nestalo. A tak pred žlto - modrým nákupným centrom, nás vítalo početné divácké zastúpenie rodičov skandovaným prejavom: ,,Vy, ste tu doma!,, Akurát ja som nevedel, či sa to týka aj mňa? Nakoniec ma tornádo ,,Sendy,, obišlo, lebo ešte nedosiahlo požadovanú rýchlosť a bol mi ,,vyslaný varovný signál,, že ma to zasiahne v priebehu pár hodín, dní, mesiacov a možno aj rokov,ak dožijem! Na malého Maxa ,akosi Pina s Fanntozzim pozabudli a tak v túto neskorú predpolnočnú hodinu, ho prišli vyzdvihnúť súrodenci Grétka s Vilkom (vek nechcem uvádzať čiíselne kvôli sociálke, lebo G. má päť rokov a V.nejaké tli.)! Všetci sme sa tak rozutekali do svojích domovov a snili sme o ďaľšom spoločnom triumfe detí, trénerov a rodičov!!! Športu zdar! A Karloveskému futbalu zvlášť!

"Dovetok": Tento historický román - trilógia je venovaná všetkým jej zúčastneným a aj nezúčastneným ,,sponzorom,,! Osoby a obsadenia sú čisto náhodné V prípade, že by ste sa tam aj Vy našli berte to s nadsádzkou humoru. Všetkým zúčastneným a aj neezúčastneným chcem poďakovať za chvíle strpenia a môjho pochopenia pri čítaní! Komu sa to nepáči, tak nech mi prepáči! A komu sa to páči je vítaný zas na tragáči!!!

Autorské práva sú vyhradené s pozdravom BRANKO H. !!!

 

Autor: Marek - tréner:  Kedže jedno hodnotenie už je takmer hotové a vcelku podrobne bez vynechania nejakej vážnej veci, za čo Brankovi ďakujem, pár vetami ho zhodnotím viac po športovej stránke. 

Prvý deň po vyžrebovaní základných skupín sme si hovorili, že sme dostali celkom fajn súperov a tak sme sa už mnohí vrátane mňa videli ako postupujúci. Opak však bol pravdou a menami síce menej známe družstvá ako boli v druhej skupine nám toto tvrdenie rýchlo vyvrátili. 
V prvý deň sme postupne narazili na súperov z Rožňavy, Vranova, Košíc, Sniny a Prešova. Prvé dva zápasy boli z našej strany veľmi slabé ale nie len pričinením hráčov ale aj nás trénerov, pretože je pravda že príprave na halu sme veľa času nevenovali. Nič to však nemenilo na fakte, že chlapci a Lucka boli v zápasoch trošku menej koncentrovaní a naopak súper z východu nás porazil našimi vlastnými zbraňami a to je hlavne bojovnosť a kolektívny výkon. Po týchto dvoch zápasoch bolo na všetkých vidieť sklamanie ( aj na mne ) a preto sme sa snažili zodpovedne pripraviť na najbližší zápas. Hra v ňom bola už o poznanie lepšia,ale súper na druhej strane si dovolím povedať jednoznačne najlepší v skupine. Preto sme verili že už to pôjde a mali sme aj pravdu pretože sme sa začali udomácňovať na inom povrchu. K 4. zápasu je sa ťažko vyjadrovať pretože hala, v ktorej sa tento zápas hral ( Snina ) nemala nič spoločné s futbalom ( chyba usporiadateľov). V zápase nešlo o futbalovú kvalitu ale o výkopy brankárov medzi sebou. V neskorú hodinu nás čakal posledný zápas, kde sme nikto nevedeli ako sa hráči vyrovnajú už s veľkou únavou po celom dni. Od začiatku sme boli na ihrisku lepším družstvom a dostali sa do dosť vyložených šancí. Tie sme však nepremenili a tak sme boli vďační aj za penaltu, ktorú sme spoľahlivo premenili. V nedeľu nás čakali ešte 4 zápasy v tzv. finále B, kde sa hralo o 7-12 miesto. Som rád, že sme to nezabalili a aj 7.miesto nám bolo dostačujúcou motiváciou. Z tých 4 zápasov nebudem hodnotiť dva proti o rok mladším, ale čo je pre nás dôležitejšie vyhrali sme po diametrálne odlišnom výkone nad rovesníkmi z Michaloviec a Slasku Wroclaw . Kde hlavne súper z Poľska mal v mužstve veľa individuálne a technicky vyspelých hráčov. 
Celkovo môžem turnaj zhodnotiť pozitívne, ako som už spomínal vždy je treba pri hodnotení začínať od seba a až potom ukazovať na druhých čo sme si aj na našej malej porade na jednej z izieb povedali a tak to musí byť aj u trénerov aj u hráčov. V neposlednom rade chcem poďakovať Vierke, Vande , Brankovi, Števovi , Robovi G. a Robovi M. a Daliborovi, že pri každej možnej situácii pomohli a boli veľmi dôležitou súčasťou celého tímu. Ďakujem

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

 

Turnaj U10: Brezová pod Bradlom (29.09.2012) 3.miesto a 6.miesto

V sobotu 29.09.2012 sa naši chlapci zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja U10 v areáli FK Bradlan Brezová pod Bradlom. ,,Fagani,, z FKMKV, boli rozdelení do dvoch družstiev - skupina A: FKMKV,,B,,(PMB2) a skupina B: FKMKV,,A,,(PMB1). Zúčastnili sa prakticky na ňom všetci naši hráči, aj za pomoci troch hráčov z U9. Chlapci za ideálneho futbalového počasia a výdatnej pomoci ULTRAS FANS FKMKV -(rodičov), predviedli kvalitné výkony. 12 mužstiev bolo rozdelených do dvoch skupín , ktoré hrali svoje zápasy paralelne na dvoch ihriskách a zápasy trvali 1x18 minút. Po zápasoch v skupinách , nasledovali zápasy o umiestnenie. Chlapci z A-skupiny FKMKV,,B,, sa stretli s mužstvom FK Močenok v súboji o 5.miesto a podľahli mu 1:5. Skončili, tak celkovo na peknom 6.mieste. O medailové pozície zabojovali chlapci z B-skupiny FKMKV,,A,,. V zápase o 3.miesto sa stretli s rovesníkmi z Považia, s mužstvom MFK Dubnica.  Po úvodnom góle súpera, sa nám podarilo vyrovnať a po remíze 1:1 nasledovali pokutové kopy. Infarktový rozstrel, ktorý prípomínal Belehrad z ME v 76 sme nakoniec lepšie zvládli a vyhrali 6:5 (video z pokutových kopov je na faceboku - FC Karlovka 2003)!!! Po našom oslavnom ,,chorále,, všetkých zúčastnených si tak ,,Fagani,, z B-skupiny mohli zavesiť na krk bronzové medaily! Chlapcom a trénerom gratulujeme za predvedené výkony! Rodičom za búrlivé fandenie, aké nemajú ani Corgoňligisti! A našim fotoreportérom za prekrásne fotky (P.S.:,, i keď by mohli byť ešte krajšie,kvalitnejšie...,, :-))) Robkovia)!

A-skupina: MFK Stará Turá - MFK Dubnica/Váhom 0:6, FC Petržalka 1898 - Futsal Čelechovice 3:0, FKMKV,,B,, - FK Tempo Partizánske 0:0, MFK Dubnica - FC Petržalka 1898 1:3, FK Tempo Partizánske - MFK Stará Turá 1:1, Futsal Čelechovice - FKMKV,,B,, 2:2, FC Petržalka 1898 - MFK Stará Turá 3:0, FKMKV,,B,, - MFK Dubnica/Váhom 1:2, FK Tempo Partizánske - Futsal Čelechovice 1:1, FC Petržalka 1898 - FKMKV,,B,, 1:1, Futsal Čelechovice - MFK Stará Turá 1:0, MFK Dubnica/Váhom - FK Tempo Partizánske 4:1, MFK Stará Turá - FKMKV,,B,, 0:5, FK Tempo Partizánske - FC Petržalka 1898 0:3, Futsal Čelechovice - MFK Dubnica 1:3.

Tabuľka1. FC Petržalka 1898 - 13:2 15b, 2. MFK Dubnica/Váhom - 16:6 12b, 3.FKMKV,,B,, - 9:5 5b, 4. Futsal Čelechovice na Hané - 4:8 5b, 5. FK Tempo Partizánske - 3:9 3b, 6. MFK Stará Turá - 1:16 1b.

B-skupinaFK Spartak Bánovce/B. - FKMKV,,A,, 2:0, Vion Zlaté Moravce - Lokomotíva Trnava 0:0, FK Močenok - BCT Bratislava 7:0, FKMKV,,A,, - Vion Zl. Moravce 3:0, BCT Bratislava - FK Spartak Bánovce/B. 0:4, Lok.Trnava - FK Močenok 2:4, Vion Zl. Moravce - FK Spartak Bánovce/B. 2:3, FK Močenok - FKMKV,,A,, 1:1, BCT Bratislava - Lok.Trnava 0:6, Vion Zl. Moravce - FK Močenok 0:3, Lok.Trnava - FK Spartak Bánovce/B. 0:1, FKMKV,,A,, - BCT Bratislava 7:0, FK Spartak Bánovce/B. - FK Močenok 4:0, BCT Bratislava - Vion Zl. Moravce 0:2, Lok.Trnava - FKMKV,,A,, 0:4

Tabuľka1. FK Spartak Bánovce/Bebravou - 14:2 15b, 2. FKMKV,,A,, - 15:4 10b, 3. FK Močenok - 15:7 10b, 4. Lokomotíva Trnava - 8:9 4b, 5.Vion Zlaté Moravce - 4:9 4b, 6. BCT Bratislava - 0:26 0b. 

Zápasy o celkové umiestnenie: o 11.miesto MFK Stará Turá - BCT Bratislava 1:0 ; o 9.miesto FK Tempo Partizánske - Vion Zlaté Moravce 0:1; o 7.miesto Futsal Čelechovice na Hané - Lokomotíva Trnava 0:2; o 5.miesto FKM Karlova Ves ,,B,, - FK Močenok 1:5; o 3.miesto MFK Dubnica/Váhom - FKM Karlova Ves ,,A,, 1:1 - 5:6 na pok.kopy!; o 1.miesto FC Petržalka 1898 - FK Spartak Bánovce/Bebravou 1:1 - 2:1 na pok.kopy

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -